console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Bezpieczeństwo w sieci kwestią nadrzędną

admin lut 01. 2017

Bezpieczeństwo w sieci


Niezaprzeczalnie, największym dorobkiem technologicznym ubiegłego wieku jest ogólnoświatowy system połączeń między komputerami. Internet od kilkudziesięciu lat stanowi podstawę infrastruktury teleinformatycznej, której znaczenie wzrasta z każdym kolejnym dniem. Zasady bezpiecznego korzystania z internetu powinien znać każdy z nas!

Korzystając z dóbr jakie niesie za sobą dostęp do sieci, nie zapominajmy o zasadach szczególnej ostrożności. Nieprzypadkowo, Internet jest przez wielu uznawany za alternatywną rzeczywistość, która bardzo często ma istotny wpływ na komfort naszego życia. Wraz z rozwojem technologii informatycznej jesteśmy w stanie pozwolić sobie na coraz więcej udogodnień w życiu codziennym, ale również możemy narobić sobie nie lada problemów! Dlatego bezpieczeństwo w internecie powinno być kwestią nadrzędną.

Jedna sieć, jeden światPostępująca globalizacja, otwarte granice, nieograniczone możliwości - dzisiejszy świat to tak naprawdę jedna wielka prowincja zachęcająca nas do czerpania garściami, realizowania naszych marzeń. Bariery, które jeszcze nie tak dawno tłumiły nasze pragnienia, dziś zamieniają się w nostalgiczne wspominki – „kiedyś nie było nic, ale chociaż każdy był szczęśliwy”. Może i rzeczywiście świat był nieco prostszy, ludzie szanowali bardziej siebie nawzajem, ale taka już nasza natura – człowiek od zawsze dążył do doskonałości.

Internet to „kamień milowy”, który tak naprawdę pchnął cały proces globalizacji do przodu. Począwszy od wielkich państwowych systemów administracyjnych, po zakup zwykłego biletu komunikacji miejskiej. Standaryzacja, przełamanie schematów, różnic kulturowych – to pozwoliło społeczeństwu zbliżyć się do siebie i tworzyć jedną wielką światową społeczność.

 

Czy znacie kogoś, kto jest w stanie podać choć jeden przykład obszaru całkowicie wolnego od Internetu?

Świadomość przeciętnego internauty jest wystarczająca do umiejętnego wykorzystania potencjału sieci. Mowa tutaj głównie o bankowości on-line, komunikatorach społecznościowych lub zakupach. W natłoku codziennych obowiązków, mało kto zastanawia się nad aspektami technicznymi, co skrzętnie wykorzystywane jest przez cyberprzestępców. Wystarczy chwila nieuwagi, aby paść ofiarą scammingu, bądź fałszywej strony internetowej podszywającej się pod najpopularniejsze serwisy gromadzące nasze dane.

HTTPS odpowiedzią na zagrożenie


Najpopularniejszym zabezpieczeniem przed utratą danych w Internecie jest aktualnie HTTPS, czyli szyfrowana odmiana protokołu HTTP. Wykorzystywanie HTTPS przez serwisy internetowe jest coraz częściej zauważane i doceniane przez internautów – charakterystyczna kłódka przy pasku nawigacyjnym przeglądarki jest gwarantem jakości oraz poczucia zwiększonej opieki nad poufnością danych przez właściciela strony.

Różnica pomiędzy zwykłym http a https z punktu widzenia klienta będzie taka, że w przypadku protokołu http, klient nie jest bezpieczny i nie powinien podawać żadnych wrażliwych danych. Widoczna na stronie informacja o tym, że strona jest niebezpieczna skutecznie odstrasza klienta.

Dla przykładu:


Jeden z naszych sklepów internetowych przeszedł na protokół HTTPs w maju tego roku.

Zauważyliśmy przy tym znaczny wzrost konwersji oraz przychodów.

Współczynnik konwersji e-commerce

Wykres przedstawia moment przejścia na https. Na szczególną uwagę zasługuje konwersja, która zwiększyła się ponad 5-krotnie, a jej współczynnik nigdy nie spadł do wartości sprzed przejścia na nowy protokół.

Możemy również porównać przychody przed wdrożeniem protokołu https. Jak widzimy, współczynnik konwersji, przychody oraz sama ilość transakcji zaskakująco wzrosła.

Współczynnik konwersji Google Analytics

Względy bezpieczeństwa w dzisiejszym e-świecie to sprawa nadrzędna, która dotyczy zarówno klientów, ich ryzykownych zachowań jak i właścicieli serwisów. HTTPs jest zatem idealnym rozwiązaniem z punktu widzenia technologicznego jak i marketingowego. Strony zawierające protokół automatycznie stają się bardziej wiarygodne w oczach potencjalnych odbiorców, co bezpośrednio przyczynia się do wzrostu obrotu.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes