info@fastwhitecat.com

Case Studies

Case study – Aplikacja mobilna sklepu bez aplikacji mobilnej? To możliwe!

Czyli jak używając Progressive Web Application stworzyliśmy szybszą i tańszą alternatywę dla klasycznej aplikacji mobilnej i pokonaliśmy technologię.

Challenge

Kontigo, nasz Partner, potrzebował usprawnienia działania swojego e-sklepu na urządzeniach mobilnych – dotychczasowa aplikacja, dostarczona przez inny software house, okazała się zbyt ksztowna i problematyczna do zarządzania przy tak dużej ilości zmian wprowadzanych do sklepu internetowego. Dlatego zapadła decyzja o całkowitym wygaszeniu mobilnego sklepu.

Challenge polegał więc na tym, aby odpowiedzieć na nagłą potrzebę Kontigo i stworzyć aplikację mobilną… bez tworzenia aplikacji mobilnej, ponieważ ta usługa nie znajduje się w naszym portfolio.

 

Początkowe cele?

  • Pokonać technologię. Finalnie sklep Kontigo miał się znaleźć w Google Play i AppStore, musieliśmy więc działać w tym kierunku i jednocześnie obejść kwestię tworzenia aplikacji mobilnej, bo to usługa, której nie wykonujemy. 

  • Poprawić konwersję. Chcieliśmy poprawić user experience mobilnej wersji strony i tym samym wpłynąć na zwiększenie sprzedaży.

Jak udało nam się zrealizować to zadanie?

Zobacz w case study!

 

Tempo, które nakłada na nas rozwój rynku spowodowało decyzję o przyspieszeniu wdrożenia nowej aplikacji. Celem biznesowym było podniesienie konwersji poprzez ułatwienie zakupów naszym Klientom i zwiększenie ich lojalizacji. Na rozwiązanie PWA zdecydowaliśmy się dlatego, że widzimy w tym niesamowity potencjał dla rozwoju sprzedaży i komunikacji z Klientami, jednocześnie uwzględniając czas realizacji projektu, funkcjonalności i optymalizację kosztów wdrożenia i dalszego utrzymania. Myślę, że PWA jest idealnym rozwiązaniem dla biznesów, które nie są gigantami na rynku ale aspirują wysoko.

Patrycja Jaworska
Patrycja Jaworska
Manager ds. eCommerce