console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Case Studies

Case study – Aplikacja mobilna sklepu bez aplikacji mobilnej? To możliwe!

Czyli jak używając Progressive Web Application stworzyliśmy szybszą i tańszą alternatywę dla klasycznej aplikacji mobilnej i pokonaliśmy technologię.

Challenge

Kontigo, nasz Partner, potrzebował usprawnienia działania swojego e-sklepu na urządzeniach mobilnych – dotychczasowa aplikacja, dostarczona przez inny software house, okazała się zbyt ksztowna i problematyczna do zarządzania przy tak dużej ilości zmian wprowadzanych do sklepu internetowego. Dlatego zapadła decyzja o całkowitym wygaszeniu mobilnego sklepu.

Challenge polegał więc na tym, aby odpowiedzieć na nagłą potrzebę Kontigo i stworzyć aplikację mobilną… bez tworzenia aplikacji mobilnej, ponieważ ta usługa nie znajduje się w naszym portfolio.

 

Początkowe cele?

  • Pokonać technologię. Finalnie sklep Kontigo miał się znaleźć w Google Play i AppStore, musieliśmy więc działać w tym kierunku i jednocześnie obejść kwestię tworzenia aplikacji mobilnej, bo to usługa, której nie wykonujemy. 

  • Poprawić konwersję. Chcieliśmy poprawić user experience mobilnej wersji strony i tym samym wpłynąć na zwiększenie sprzedaży.

Jak udało nam się zrealizować to zadanie?

Zobacz w case study!

 

Tempo, które nakłada na nas rozwój rynku spowodowało decyzję o przyspieszeniu wdrożenia nowej aplikacji. Celem biznesowym było podniesienie konwersji poprzez ułatwienie zakupów naszym Klientom i zwiększenie ich lojalizacji. Na rozwiązanie PWA zdecydowaliśmy się dlatego, że widzimy w tym niesamowity potencjał dla rozwoju sprzedaży i komunikacji z Klientami, jednocześnie uwzględniając czas realizacji projektu, funkcjonalności i optymalizację kosztów wdrożenia i dalszego utrzymania. Myślę, że PWA jest idealnym rozwiązaniem dla biznesów, które nie są gigantami na rynku ale aspirują wysoko.

Patrycja Jaworska
Patrycja Jaworska
Manager ds. eCommerce

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes