Case Studies

Case study – multibrand na życzenie i ekstremalnie szybki go live

Czyli jak w bardzo krótkim czasie stworzyliśmy platformę sprzedażową typu multibrand dla naszego klienta 4F.

Marka 4F, należąca do spółki OTCF, to jeden z największych klientów Fast White Cat. Polska firma, zbudowana na pasji do sportu, specjalizuje się w tworzeniu odzieży sportowej i akcesoriów.  Zresztą – tak popularna i rozwinięta firma musi stawiać przed sobą coraz więcej wyzwań, by się rozwijać, a co za tym idzie – pozytywnie wpływać na swoich klientów. W myśl tej idei, w trudnym czasie pandemii, firma OTCF podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej działalności i zbudowaniu platformy sprzedażowej działającej na zasadzie multibrandu.

Wyzwanie
Bardzo szeroka oferta konkurencji daje konsumentowi wiele możliwości, który w konsekwencji bez wahania wybiera platformę w największym stopniu spełniającą jego potrzeby i oferującą komfort zakupów. Kwestia kosztów wysyłki, nierzadko multiplikujących się w kilku miejscach, jest wskazywana przez konsumentów jako jedna ze sporych wad e-zakupów. Szukając odpowiedzi na ten problem, a także starając się poprawiać jakość doświadczeń zakupowych, powstał multibrand – e-sklep gromadzący w jednym miejscu wiele popularnych, lubianych marek. Firma 4F zwróciła się do nasz prośbą o zbudowanie takiej platformy. Wyzwaniem jednak był krótki czas na realizację projektu. Klientowi zależało na ekstremalnie szybkim terminie „go live”. Na zrealizowanie projektu mieliśmy trzy miesiące. Platforma z sukcesem ruszyła 22 lipca 2020.

Cel
Naszym celem było stworzenie w pełni sprawnego, intuicyjnego e-sklepu typu multibrand, o pozytywnym user experience i płynnym działaniu.

Efekt
Po raz pierwszy marka 4F uruchomiła swój multibrand w oparciu o platformę Magento – zadanie udało się zrealizować w wyznaczonym czasie, opierając się na doświadczeniu uzyskanym dzięki wcześniejszej pracy z tym klientem. Format „multibrand” cieszy się coraz większą popularnością, gwarantując szeroki
asortyment, możliwość łączenia zakupów w różnych sklepach i wygodę kupowania. W dosłownie 3 miesiące, firma 4F dołączyła do tego trendu.

Chcemy wychodzić na przeciw potrzebom i tworzyć rozwiązania, które zapewnią klientom komfort wyboru. Jestem zadowolona z wprowadzenia nowej platformy w tak krótkim czasie. Mamy świadomość, że przed nami jest długa droga, ale cieszymy się, że udało nam się zrobić ten pierwszy krok.

Justyna Gościńska
Senior Director marketingu w firmie OTCF S.A