console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Dlaczego warto wybrać Magento2?
Poznaj 5 zalet Magento

Karolina Obszyńska gru 03. 2020
Prowadzisz biznes online lub zastanawiasz się nad przeniesieniem swojej działalności do sieci? Nie wiesz, jaka platforma sprzedażowa będzie najbardziej odpowiednia dla rozwoju Twojej marki? Sprawdź, dlaczego warto postawić na Magento.

Co to jest platforma Magento?


Magento jest platformą e-commerce, obecnie jedną z najbardziej popularnych na świecie, na której tworzymy sklepy internetowe. System posiada ogromną ilość funkcjonalności, które pozwalają w prosty sposób zarządzać nawet bardzo rozbudowanym asortymentem. Odpowiednio wdrożone Magento wraz ze swoimi modułami stanowi właściwie platformę — kombajn”, która pozwala w jednym czasie przetwarzać bardzo dużą ilość danych. 

Dla kogo Magento?


To oprogramowanie najlepiej przysłuży sdużym i średnim sklepom, choć dla małych biznesów, które przewidują dynamiczny, szybki rozwój, również się sprawdzi. Magento jest platformą, która wymaga wiedzy programistycznej i technicznej, ponieważ jej moduły, choć w dużej mierze dostępne są w wersjach bezpłatnych, wymagają odpowiedniej konfiguracji.  Kluczowy przy wyborze jest więc nie tylko odpowiedni budżet, ale też partner biznesowy, który:

  • najpierw doradzi, czy dana firma powinna działać na Magento, czy też poszukać tańszego, ale optymalnego dla jej wielkości, rozwiązania,

  • a następnie profesjonalnie przeprowadzi wdrożenie. 


Jeśli od początku zdecydujesz się  na profesjonalną konfigurację sklepu w oparciu o Magento, możesz mieć pewność, że inwestycja szybko się zwróci.

Jakie są wersje platformy Magento?
Magento 1, które w 2020 roku przestało być oficjalnie wspierane przez Adobe, działa teraz na wersji Magento 2 – i o tej wersji będziemy mówić w tym artykule, naprzemiennie nazywając ją po prostu – Magento. Magento jest dostępne jako darmowy system OpenSource, ale istnieje także wersja Commerce, płatna, jednak spełniająca najwyższe, bardzo precyzyjne oczekiwania.

Jeżeli Twój sklep internetowy działa na platformie Magento 1, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są Najważniejsze powody, dla których warto przejść z Magento 1X na Magento 2.X.

Dlaczego warto postawić na platformę Magento?


Magento, jako platforma sprzedażowa, ma ogrom zalet - nie sposób wymienić ich wszystkich, choćby dlatego, że wiele z nich opiera się na niuansach i pozwala się docenić dopiero na dalszym etapie prac. Dlatego postaramy się wymienić te najważniejsze, które będą wartościowe dla każdego użytkownika Magento.

1. Magento  to duża wydajność i skalowalność


Bez wątpienia największą zaletą Magento 2 jest jego nieograniczona funkcjonalność – Magento pozwala na swobodne zarządzanie dowolną ilością i rodzajami produktów w sklepie, co jest dużą zaletą dla większych eCommerców. Magento to także mnóstwo  dodatkowych funkcjonalności i modułów. W Magento mamy możliwość zarządzania kilkoma sklepami internetowymi z jednego panelu administracyjnego, możemy posługiwać się wieloma językami i walutami, a także podłączać różne systemy płatnicze. 

Nie bez znaczenia są wyjątkowo dopracowane elementy, umożliwiające niemal pełną automatyzację obsługi sprzedaży. To niezwykle ważne, aby w ramach jednej platformy możliwa była sprawna obsługa sprzedaży, wysyłki, zarządzanie magazynem, księgowość i komunikacja z klientem, a także analityka i raportowanie.

2. Magento to nieograniczone możliwości dla rozwoju biznesu


Dzięki swojej elastyczności Magento jest nowoczesną, bardzo rozwojową platformą, która daje niemalże nieograniczone możliwości. Bez problemu można zintegrować  sklep internetowy na Magento z CRM, ERP oraz PIM. Klient ma szansę zarówno prowadzić sprzedaż drop-shipping, jak i zarządzać stanem własnego magazynu. Jego produkty mogą mieć wiele złożonych atrybutów, a obsługa samego systemu zarządzania zawartością jest dość nieskomplikowana, a panel admina przejrzysty. 

Magento daje dostęp do raportów, które pozwalają rozwijać biznes. Platformę Magento w prosty sposób można integrować z aplikacjami. Magento jest także doskonale dostosowane do potrzeb SEO, co pozwala na efektywne działania pozycjonujące sklep w sieci. Do tego wersja Commerce Magento oferuje wszystko, co potrzeba do zarządzania B2B dla wielu marek, partnerów handlowych czy też kluczowych klientów. Klienci B2B mogą samodzielnie zarządzać swoimi kontami firmowymi i konfigurować wiele poziomów kupujących z określonymi rolami i uprawnieniami. Można również śledzić oferty, przeglądać szczegółowe historie zamówień oraz zarządzać budżetem online.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem wariantu Magento, sprawdź nasz artykuł i poznaj 3 najlepsze funkcjonalności w Magento Commerce.

3. Magento usprawnia komunikację i poprawia doświadczenia zakupowe


Magento jest przyjazną platformą dla osób, które cenią komunikację z klientem. Można tu podłączyć newsletter. Biznes można prowadzić zarówno w modelu e-commerce, jak i m-commerce. Magento pozwala na wprowadzenie różnych metod płatności, w tym również rat, a także najpopularniejszych sposobów dostawy. Magento daje możliwość prezentowania wybranych lub dedykowanych treści (np. cenników, dodatkowych ofert) konkretnym grupom klientów, ale także ułatwia prowadzenie programów lojalnościowych, również w systemach prowizyjnych. Magento 2 zapewnia także usprawnienie realizacji transakcji. 


4. Magento to nowoczesność i estetyka


Magento to również nowoczesność i estetyka. Sklepy postawione na Magento 2 znakomicie sprawdzają się na urządzeniach mobilnych, gwarantując funkcjonalność i design. Co więcej, ta platforma zapewnia większą przejrzystość dla programistów i administratorów, ale też nowy design panelu admina. I naprawdę działa błyskawicznie.

5. Magento to najpopularniejsza platforma


Popularność Magento oznacza ogrom wsparcia, jaki otrzymasz w razie kłopotów, czy dodatkowych pytań. Wokół Magento zbudowała się duża społeczność, która chętnie dyskutuje na temat zmian wprowadzonych do tej platformy, a także ma realny wpływ na wprowadzanie usprawnień. Rozwój najnowszej wersji Magento jest publicznie koordynowany na GitHub. Do tego Magento może szczycić się eksperckim wsparciem technicznym, szczególnie w języku angielskim. Fakt, że Magento istnieje pod skrzydłami Adobe, zapewnia bezpieczeństwo, które w biznesie powinno stanowić priorytet.

Magento czy Prestashop? Na co postawić?
Prestashop to obok Magento jedna z najpopularniejszych platform e-commerce. Magento czy Prestashop – co wybrać? Decyzja powinna być uzależniona od naszych celów biznesowych i wizji rozwoju e-commerce. Prestashop jest prostą, niewymagającą platformą, która nie generuje kosztów, będzie więc idealna dla początkujących, małych graczy, nie planujących ekspansji. Ponadto, sklep na Prestashop można postawić praktycznie w kilka dni. 

Magento jest znacznie bardziej kosztowne i wymaga więcej czasu na wdrożenie, ale ma jednak nad Prestashop tę przewagę, że może być spersonalizowane i sprostać wszystkim naszym potrzebom, nawet tym najbardziej indywidualnym. To raj dla customizacji, dopasowania do naszych potrzeb, ale też brak ograniczeń co do ilości sprzedawanych produktów, rozbudowane funkcje analityczne i marketingowe oraz szerokie możliwości.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes