console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Fast White Cat na Meet Magento UK 2019

admin cze 24. 2019
Meet Magento 2019
W środę 19 czerwca Fast White Cat reprezentowane przez naszego CEO Cezarego Kożona, miało okazję uczestniczyć w jednym z najciekawszych Magentowych wydarzeń w Europie. Mowa o Meet Magento UK 2019. Konferencja jak zwykle obfitowała w wiele nowości i ciekawych badań, dotyczących jednej z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie. Sporo uwagi poświęcone zostało sztucznej inteligencji, która coraz śmielej i w coraz szerszym zakresie wchodzi do świata handlu internetowego. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z najciekawszych wystąpień z tego wydarzenia.Zasada ograniczonego zaufania


W jednym z ciekawszych środowych wystąpień mieliśmy okazję wysłuchać wniosków na temat optymalizacji konwersji poprzez badanie lejka sprzedażowego wybranych sklepów. Przeprowadzone przez IMRG badanie miało sprawdzić, które najpopularniejsze teorie, na temat tego co w e-commerce działa są prawdziwe, a które tylko dobrze wyglądają w prezentacjach sprzedażowych. Między innymi wykazano, że nie istnieje prosta korelacja pomiędzy umieszczeniem video przy opisie produktu, a zwiększeniem konwersji. Video coraz częściej jest promowane jako must-have w ecommerce, co jednak nie do końca, jak widać, znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wniosek jest o tyle ciekawy, że stworzenie atrakcyjnego klipu, umożliwia pokazanie produktu w sposób, który nie zawsze jest możliwy przy wykorzystaniu zdjęć. Pomimo to, ta forma nie wpływa w sposób znaczący na decyzje klientów o zakupie.


Najważniejsze, to znać swoich klientów


Biorąc pod uwagę, że wyprodukowanie dobrej jakości video produktowego nie jest też tanim przedsięwzięciem, zdecydowanie jest to wniosek wart zapamiętania. A ponieważ nierzadko sklepy sprzedają setki lub tysiące różnych produktów, koszt ten należy jeszcze wielokrotnie pomnożyć. Po raz kolejny okazuje się zatem, że choć innowacje są ważne, to zbadanie grupy docelowej, poznanie klientów i ich preferencji, jest nadal znacznie skuteczniejsze niż wdrażanie nawet najbardziej modnych rozwiązań, o ile nie zostały wcześniej przetestowane.

 

AI i machine learning


Wracając jednak do wątku AI w ecommerce. Podczas MM2019 mieliśmy także okazję wysłuchać bardzo interesującej prelekcji, dotyczącej tego, jak następna generacja Magento Commerce ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze rekomendacje produktów. Dzięki gromadzeniu danych o konsumentach, rekomendacje mają zostać oparte i modelowane na podstawie właśnie danych behawioralnych i intencji zakupowych użytkowników. Całość, co nie dziwi, ma opierać się na silniku uczenia maszynowego i predykcyjnej sztucznej inteligencji, zaprojektowanym przez Adobe, czyli Adobe Sensei. Co więcej, proponowane rozwiązanie ma zapewniać (również dzięki wykorzystaniu danych) możliwość przeprowadzania eksperymentów sprzedażowych na aktywnych witrynach, ze zminimalizowanym ryzykiem utraty przychodów na czas wprowadzania eksperymentalnego modelowania ścieżek sprzedaży. Miejmy nadzieję, że te słowa przekute zostaną w działanie. To oznaczałoby bowiem naprawdę duży przełom w zakresie optymalizacji konwersji i modelowania spersonalizowanego customer journey w e-commerce.


Human Intelligence równie ważne co Artificial!


By jednak obraz tego wydarzenia był pełny, należy wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie. Wielu prelegentów wyraźnie zwracało uwagę, na wpływ czynnika ludzkiego i jego znaczenie dla e-commerce. W końcu, jak podsumował to w swoim wystąpieniu Phillip Jackson:
Oprogramowanie pojawia się i znika...a ludzie pozostają.

W Magento społeczność, która wyrosła wokół technologii jest jednym z jej głównych motorów napędowych! Dlatego wszystkie optymistyczne scenariusze, które wybrzmiały podczas Meet Magento 2019 zakładają współpracę inteligencji sztucznej, z tą najważniejszą, nieprogramowalną - ludzką.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes