console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Optymalizacja SEO on-site na quiosque.pl

admin lis 13. 2017
Optymalizacja SEO on-site
Złośliwi mówią, że SEO umarło, natomiast w FWC wiemy, że jest inaczej, co dobitnie pokazują nasze realizacje. Aby udowodnić, że mamy rację, postanowiliśmy się podzielić jednym z naszych przypadków.
Poniżej prezentujemy jak poprzez działania SEO on-site, udało nam się zwiększyć w ciągu 12 miesięcy ruch na sklepie z kanału Google Organic.

Quiosque.pl to oficjalny sklep marki, który działa na platformie Magento 1.9. W swoim asortymencie posiada odzież damską i akcesoria dla kobiet.

Optymalizacja sklepu na Magento


Pierwszym krokiem do optymalizacji było przygotowanie audytu SEO, a wyciągnięte wnioski zostały wdrożone w kolejnym kroku. Realizacją wytycznych zajął się zespół deweloperów odpowiedzialnych za utrzymanie i prace rozwojowe sklepów, którymi się opiekujemy.
Równolegle do ww. prac zostały przygotowane rekomendacje dla Partnera, które dotyczyły tworzenia wartościowych opisów produktów.

Działania jakie zostały wykonane przez zespół SEO Fast White Cat: 1. Optymalizacja kategorii.

 2. Podział produktów według stron tagów.

 3. Optymalizacja karty produktu.

 4. Wprowadzenie filtrów, które są przyjazne dla robotów wyszukiwarek.


Ad 1. Optymalizacja kategorii


W procesie optymalizacji nie można pominąć tak ważnego czynnika rankingowego jakim jest zawartość znacznika: “title”. W sklepach “opartych” na Magento, na listingu kategorii, domyślnie zawartość znacznika “title” generowana jest na podstawie nazwy kategorii. Rekomendowaną praktyką jest wprowadzenie unikalnych tytułów w dodatkowym polu o nazwie “Tytuł strony”.

Kolejnym etapem pozycjonowania Magento było dodanie unikalnych nagłówków oznaczonych w źródle strony jako h1. W przypadku Magento bez zmian programistycznych lub instalacji dodatkowych modułów nie ma możliwości dodania nagłówka kategorii. Dlatego w naszych projektach stosujemy rozwiązanie polegające na dodaniu i obsłudze dodatkowego pola odpowiedzialnego za treść nagłówka, która jest niezależna od nazwy kategorii.

Jednym z ostatnich elementów, które zostały przez nas wprowadzone, to możliwość dodania na pierwszej stronie listingu kategorii opisu. Mając na uwadzę, fakt, że po wejściu na kategorię nie chcemy aby w pierwszej kolejności był widoczny opis składający się 2000-3500 zzs (znaków ze spacjami) “spychający” produkty na niższe pozycje, to zastosowaliśmy rozwiązanie, które na starcie pokazuje tylko fragment treści.

W ramach informacji, optymalizacja adresów URL kategorii została celowo pominięta, ponieważ nie adresy URL w momencie tworzenia optymalizacji nie wymagała większych zmian.

pozycjonowanie sklepu na magento

Ostatnim elementem w przypadku tego widoku było zachowanie struktury nagłówków w źródle strony oraz dodanie linkowania wewnętrznego.

Ad.2 Podział produktów według stron tagów  


Podział produktów według stron tagów dało nam możliwość stworzenia dodatkowych stron, które pojawiły się w naturalnych wynikach wyszukiwania. Stron zawierających produkty o tych samych cechach. Sposób optymalizacji takich strona jest tożsamy jak w przypadku optymalizacji kategorii.

podział produktów na magentoAd 3. Optymalizacja karty produktu


W optymalizacji karty produktu zostały uwzględnione następujące zmiany:

 • wyświetlanie zawartości znacznika title na podstawie nazwy produktu,

 • wyświetlanie nagłówka h1 zawierający nazwę produktu,

 • wyświetlanie unikalnego opisu produktu, stworzony na podstawie przekazanych do klienta wytycznych,

 • tworzenie adresu URL produktu budowanego na podstawie nazwy produktu,

 • opisanie zdjęć produktów i generowanie nazw plików graficznych produktów na podstawie ich nazw,

 • zastosowanie danych strukturalnych.
Ad 4. Wprowadzenie filtrów, które są przyjazne dla robotów wyszukiwarek.


Domyślna funkcjonalność Magento uniemożliwia stworzenie filtrów przyjaznych dla robotów wyszukiwarek. Na podstawie przekazanych rekomendacji filtry zostały przebudowane w sposób optymalny pod względem SEO. Obecnie indeksowane są tylko strony z wynikami filtrów zawierające jedną wybraną cechę, utworzone z poziomu panelu Magento. Dla każdej takiej strony można zdefiniować: zawartość znacznika “title”, meta description, nagłówkiem oraz opis. Przy konfiguracji filtrów wykorzystaliśmy rozwiązanie oparte na poprawnie skonfigurowanym znaczniku rel=”canonical”.

karta produktów

Wyżej wymienione zadania pozwoliły osiągnąć zadowalający ruch. Poniższy wykres prezentuje widoczność sklepu w wynikach organicznych, (dane na podstawie narzędzia SENUTO).

Widoczność senuto

Podczas naszej pracy zwracamy również uwagę na sezonowość, w przypadku sklepów online nie można pominąć tego aspektu.

Efekty pozycjonowania sklepuPrzez 12 miesięcy udało nam się zwiększyć ruch z kanału Organic Search o prawie 70%. Warto również w tym miejscu podkreślić, że był to wartościowy ruch, które przełożył się na wysoką sprzedaż. Średnia pozycja sklepu quiosque.pl w wersji desktop to 7,8.

  Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes