console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Start sklepu internetowego i akcja wizerunkowa- Kontigo

admin lis 29. 2017
Kontigo to sieć sklepów kosmetycznych zlokalizowanych w Warszawie i na jej obrzeżach. Głównym celem firmy było dotarcie do jak największej liczby klientów poprzez stworzenie sklepu online oraz zwiększenie świadomości marki. Fast White Cat współpracuje z Partnerem nad realizacją wyżej wymienionych zamierzeń.


Kluczowe obszary współpracy: • realizacja kampanii marketingowych nastawionych na sprzedaż

 • realizacja kampanii wizerunkowych nastawionych na zwiększenie świadomości marki

 • rekomendowanie i wdrażanie rozwiązań zwiększających sprzedaż w sklepie online

 • analiza biznesowa


Pierwszym elementem współpracy przy kampanii marketingowej oraz wizerunkowej była dokładna analiza oczekiwań oraz celów Partnera. Na tym etapie ściśle współpracowały ze sobą dział e-commerce Fast White Cat oraz dział ds. Digitalu Kontigo. Pod analizę zostały poddane takie zagadnienia jak:

 • katalog produktowy

 • sezonowość

 • przewaga nad konkurencją

 • cena

 • profil klienta


Uzyskane wyniki pozwoliły na wybór najbardziej optymalnych narzędzi odpowiedzialnych za zwiększenie sprzedaży sklepu internetowego. Każde z wybranych rozwiązań zostało zaprezentowane klientowi wraz z opisem, schematem działania i korzyściami płynącymi z jego zastosowania. Wdrożone zostały narzędzia pozwalające zarówno zwiększać konwersję w sklepie internetowym, jak i badać zachowanie użytkowników w serwisie. Nie zapomnieliśmy także o ważnym aspekcie, jakim jest SEO. Sprawnie przeprowadzone prace oparte również na działaniach onsite, pozwoliły na zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarce Google. Na wykresie poniżej przedstawiony jest wzrost widoczności fraz dla TOP 3 i TOP 10 wyników wyszukiwań.

Widoczność Kontigo w Senuto

 

Rozpoczęcie kampanii marketingowejNa potrzeby kampanii stworzony został specjalny landing page, który z wyglądu bardzo przypominał sklep internetowy, a jego głównym zadaniem była prezentacja treści w sposób przystępny dla klienta. Do współpracy zostały zaproszone również blogerki, których praca związana jest z branżą kosmetyczną oraz modową. Kooperacja pozwoliła na zwiększenie zasięgu kampanii i dotarcie do określonych grup wiekowych. Każda z blogerek dysponowała indywidualnym kodem rabatowym, co pozwalało na dokładny pomiar wyników akcji.


W trakcie trwania kampanii na bieżąco analizowaliśmy wygenerowany ruch i przychody z każdego kanału, co pozwalało na bardziej efektywne zarządzanie budżetem marketingowym. Na bieżąco przygotowywane były wyniki poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu Partner mógł obserwować, w jakim etapie rozwoju znajduje się kampania oraz w jaki sposób wykorzystywany był kilkudziesięciotysięczny budżet. Zgłaszane terminowo uwagi oraz nasze rekomendacje umożliwiały zmianę strategii i dostosowanie kampanii do oczekiwań kontrahenta.

Wyżej opisane działania marketingowe toczyły się równocześnie z kampanią wizerunkową, która realizowana była na szeroką skalę poprzez serwis Youtube. Na budowanie świadomości marki przeznaczony był trzykrotnie większy budżet niż na kampanię marketingową. Do współpracy zaproszone zostały rozpoznawalne w Polsce modelki.  Ich zadaniem było zaprezentowanie produktów oferowanych przez sieć sklepów Kontigo. Działania online były wsparte elementami offline'owymi takimi jak reklamy w centrach handlowych.

Bardzo dużą popularnością cieszył się mechanizm przygotowany na specjalne życzenie kontrahenta. Na podstawie dostarczonego matrixu produktowego Fast White Cat stworzył funkcjonalność „match cosmetics/specjalnie dla ciebie”, za pomocą którego klientka może dobrać kosmetyki idealnie nadające się do jej typu urody. Klientka ma za zadanie wybrać takie detale jak np. kolor oczu, ust, włosów czy cery, a mechanizm dobiera kosmetyki przygotowane specjalnie dla niej. Funkcjonalność okazała się na tyle interesująca dla klientek, że uplasowała się bardzo wysoko w rankingu popularności drugiej strony.

Popularność podstron

Dzięki przeprowadzonym działaniom uzyskaliśmy wzrost sprzedaży, zdecydowane zwiększenie ilości sesji w sklepie internetowym i co najważniejsze – zadowolenie Partnera. W pierwszym miesiącu od startu sklep zanotował wzrost dwukrotnie przewyższający estymację, którą wykonano przed uruchomieniem projektu. Zanotowano wysoką konwersję, która plasowała się na poziomie ok. 1,5%, co przy dużym wolumenie ruchu było bardzo dobrym wynikiem. Na wykresie poniżej przedstawiony jest współczynnik konwersji z podziałem na urządzenia, z których korzystały klientki kontigo.com.pl

 Wzrost sprzedaży

  Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes