console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Support sklepu internetowego na Magento 2 – dlaczego jest Ci potrzebny?

Karolina Obszyńska cze 23. 2022
Cały czas szukaj nowych celów. Nawet jeśli jesteś już bogaty, nawet gdy masz ustabilizowaną firmę. Wciąż pytaj, patrz, szukaj, główkuj, co jeszcze innego można zrobić. To znakomicie wpływa na twoją psychikę, ale także zabezpiecza przed nagłą katastrofą. Ray Kroc, założyciel McDonald’s Corporation.

W życiu potrzebujesz dobrego Partnera/Partnerki, aby bez przeszkód realizować wyznaczone sobie cele. Podobnie jest w biznesie eCommerce. W tym przypadku mowa jednak o wsparciu technicznym. Ciągłość sprzedaży i rozwój to podstawowe czynniki dobrze funkcjonującego e-biznesu. Sklep, jeśli ma zarabiać i przynosić zyski, musi działać przez całą dobę, a jeśli pojawi się awaria – konieczne jest, by szybko ją naprawić. Dlatego większe biznesy, ponoszące straty w trakcie każdej minuty usterki, powinny postawić na dobrą obsługę techniczną, której zakres obowiązków jest spisany w SLA (z ang. Services Level Agreement) – umowa ustalająca poziom obsługi programistycznej i dostępności serwerów. Na czym dokładnie polega support sklepu internetowego na Magento 2? Dlaczego jest tak ważny? Przekonaj się!

Czym jest support sklepu internetowego na Magento 2?


Bądź wzorcem jakości. Niektórzy ludzie nie przywykli do środowiska, gdzie oczekuje się doskonałości. – Steve Jobs, współzałożyciel Apple Inc.

Do osiągnięcia sukcesu w sprzedaży internetowej jest potrzebna dobra platforma, ale również zespół doświadczonych specjalistów IT, który monitoruje prawidłowe działanie oprogramowania i reaguje na pojawiające się awarie.

Obowiązki supportu wypełniane w ramach utrzymania sklepu internetowego na platformie Magento 2:

 •     Dbanie o bezpieczeństwo e-sklepu.

 •     Usuwanie błędów i naprawa awarii.

 •     Zapewnienie wysokiej jakości i ciągłości w działaniu sklepu.

 •     Wsparcie serwerowe.

 •     Prace nad infrastrukturą e-sklepu.

 •     Optymalizacja sklepu.


 


Co powinna zawierać umowa SLA?


Większe eCommerce wymagają indywidualnego podejścia – zrozumienia ich potrzeb i dostosowania rozwiązań IT do procesów i wymagań biznesowych firmy. Umowy SLA, które należą już do standardowych działań oferowanych przez profesjonalne firmy IT, zawsze są zawierane w oparciu o indywidualne potrzeby Partnera. Pamiętaj więc, aby przy tworzeniu tego dokumentu wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły i warunki dotyczące Twoich oczekiwań względem wdrażanego sklepu internetowego.

Umowa SLA powinna zawierać:

 • Szczegółowy opis świadczonych usług –  dokładne określenie przedmiotu wsparcia serwisowego i obsługi technicznej.

 •  Czas dostępności usługi – czas działania systemu, oprogramowania.

 •  Czas reakcji supportu – czyli czas, w którym firma odpowie na zgłoszenie Partnera.

 •  Czas rozwiązania zgłoszenia  – okres, w którym zleceniobiorca podejmuje się rozwiązania problemu.

 • Procedurę/sposób zgłaszania awarii – wytyczne, które określają, w jaki sposób Partner zgłasza swój problem, np. telefonicznie, mailowo, poprzez czat.

 • Monitorowanie i raportowanie powierzonych działań – cykliczne spotkania, umożliwiające wgląd w realizację bieżących zadań, ale również przedstawienie wyników poprawności, skuteczności tych działań i sposobów na ich optymalizację.

 • Następstwa niewywiązania się z umowy – określenie kar finansowych.


Support eCommerce – korzyści?
Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy, z punktu widzenia właściciela sklepu lub managera, najważniejszym zadaniem jest utrzymanie ciągłości sprzedaży. Decydując się na opcję stałego supportu, jesteś w stanie o wiele szybciej reagować na pojawiające się błędy, które są nieodłączoną częścią każdego biznesu.


Support sklepu internetowego na Magento 2 – korzyści: 1. Masz gwarancję na szybkie rozwiązanie problemu – developer musi rozwiązać błąd w czasie, który wcześniej został ustalony z Partnerem.

 2. Otrzymujesz dedykowanego specjalistę – nie musisz samodzielnie naprawiać pojawiających się bugów. Problem rozwiąże doświadczony developer, który zna Twój sklep.

 3. Zachowasz ciągłość sprzedaży – szybka reakcja specjalisty i naprawa błędu, który się pojawił, spowoduje, że przerwa w sprzedaży będzie jak najkrótsza. A tym samym straty będą mniejsze.

 4. Zyskasz czas na inne działania – outsourcując zadania techniczne wykwalifikowanym specjalistom, masz więcej czasu na spełnienie założeń swojej strategii marketingowej i reklamowej.


Jak wybrać dobry eCommerce house?


Wybór dobrej firmy, która wskaże odpowiedni kierunek w rozwoju sklepu i pomoże Ci w jego obsłudze, to bardzo ważny element w eCommercowej układance. Szczególnie duże sklepy internetowe, w których panuje spory ruch, powinny zdecydować się na to posunięcie. Odpowiedni eCommerce house wraz z doświadczonymi developerami zapewnią stabilność i ochronę Twojego sklepu.

Czym powinien charakteryzować się dobry eCommerce house, aby powierzyć mu support sklepu?

 • Certyfikowanym zespołem specjalizującym się w technologii Magento.

 • Kilkuletnim doświadczeniem w realizacjach w podobnych branżach do Twojej.

 • Kompleksowymi usługami – zaczynając od programistycznego wdrożenia sklepu, przez kwestie związane z jego obsługą oraz UXem aż po reklamę i marketing.


Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących supportu sklepu internetowego na Magento 2, zapraszamy do kontaktu.

 

  Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes