console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Jak zaangażować użytkowników na stronie

admin sie 01. 2018
Jak zaangażować użytkowników na stronie
Jak maksymalnie wykorzystać potencjał sprzedażowy kampanii prowadzonych w najintensywniejszym okresie w ciągu roku, jakim są Święta Bożego Narodzenia?

Podczas takich okresów świątecznych jak Adwent, rośnie nie tylko chęć zakupu, ale i konkurencja - sklepy internetowe prześcigają się w kampaniach reklamowych i ofertach specjalnych. Co zrobić, by nie utonąć w tym deszczu komunikacji online?Z okazji Adwentu, sklep internetowy Quiosque proponował internautom każdego dnia przez 24 dni promocję na inne artykuły, ważną przez 24 godziny. Początkowo, informacja o specjalnej promocji adwentowej Quiosque wyświetlała się jedynie na sliderze znajdującym się na stronie głównej sklepu online, tak jak w przypadku większości witryn e-commerce. Niestety, widoczność ta jest niewystarczająca, ponieważ nie dość, że łatwo ją po prostu przeoczyć, to szanse, że dowiedzą się o niej użytkownicy docierający na witrynę bezpośrednio poprzez stronę produktu lub kategorii (wyniki organiczne Google, płatne kampanie, e-mailing…) są nikłe.

Jak zwiększyć sprzedaż angażując użytkowników?W ramach współpracy z AB Tasty, został uruchomiony na sklepie test, którego zadaniem było zyskać maksymalną widoczność oferty i skutecznie angażować użytkowników zwiększając udział promocji adwentowej w przychodach sklepu. Została wykorzystana do tego biblioteka gotowych rozwiązań remarketingu na stronie znajdująca się na platformie AB Tasty. W zaledwie kilka kliknięć, na wszystkich stronach kategorii sklepu Quiosque, wdrożono okno pop-up informujące użytkowników o trwającej w tym czasie promocji. Tym samym, upewniono się, że oferta zyskała maksymalną widoczność na stronie.

Oryginalna wersja
Sklep internetowy Quiosque

 

 

Wersja z oknem pop-up
quiosque popup

Warto podkreślić, że wiadomość ta wyświetlała się tylko użytkownikom aktualnie przeglądającym ofertę sklepu z poziomu kategorii, a nie na całej stronie. Pozwoliło to zaangażować internautów w odpowiednim momencie ich procesu decyzyjnego, pozostawiając pozostałe etapy (jak na przykład karta produktu czy lejek konwersji) bez zbędnych pop-upów, aby nie rozpraszać ich uwagi.

Korzystając z metody remarketingu na stronie, udało się nie tylko uzyskać doskonałą widoczność adwentowej akcji na stronie i skutecznie zaangażować użytkowników, powodując zwiększenie sprzedaży aż o 30%. Ponadto, mimo, że oferta dotyczyła produktów przecenionych, średnia wartość koszyka wzrosła o 8%.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes