console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Zakaz handlu w niedziele, a sprzedaż internetowa

admin kwi 06. 2018
zakaz handlu w niedziele ecommerce
W marcu 2018 r. został wprowadzony zakaz handlu w niedzielę, co oznacza, że sklepy i galerie handlowe będą w ten dzień zamknięte. Wielu przedsiębiorców odnotowało spore straty od tego czasu, jednak okazuje się, że w przypadku sklepów internetowych jest zupełnie odwrotnie. Czym jest to spowodowane?

Na wielu portalach społecznościowych znanych sklepów internetowych pojawiły się specjalnie dedykowane promocje zachęcające klientów do zakupów właśnie w dzień wolny od handlu takie jak: darmowa dostawa, dodatkowy rabat czy też druga rzecz o 20% taniej. Okazało się, że przykuło to uwagę bardzo dużej liczby odbiorców i wpłynęło na zwiększoną sprzedaż w ten dzień. Tyczy się to nie tylko branży odzieżowej, ale także drogerii internetowych czy sklepów z RTV i AGD.

Zakaz handlu w niedzielę, a sklepy internetowe


Niedziela wolna od handlu okazuje się być świetną okazją dla sklepów online, które odnotowały pokaźny wzrost liczby złożonych zamówień właśnie w ten dzień. Z naszych badań wynika, że liczba odsłon w niedziele bez handlu w porównaniu z poprzednimi miesiącami wzrosła o ok. 25%. Internetowe zakupy mogą stać się poważnym zagrożeniem dla sklepów stacjonarnych. Dlaczego? Choćby przez dodatkowe rabaty, które zaczynają oferować różne firmy. Konsument wiedząc, że podobny lub ten sam towar będzie mógł zamówić w niedzielę ze zniżka 20%, poczeka cały tydzień, gdyż w ten sposób sporo zaoszczędzi, zwłaszcza jeśli planuje większe zakupy. Dodatkowo każdy towar zakupiony za pośrednictwem sklepu internetowego klient może zwrócić w ciągu 14 dni, co w porównaniu z tradycyjnymi zakupami jest dużym plusem, zwłaszcza w dobie popularnych kart podarunkowych.

Możemy również zaobserwować wzrost chęci dokonywania zakupów w chwili, kiedy nie możemy kupić produktu w danej chwili. Ile razy zdarzyło Ci się w okresie świątecznym pilnie czegoś potrzebować? Klient wejdzie w Google i zacznie szukać produktu, trafi na Twoją stronę, a Ty musisz wykonać wszystko, aby zrealizował zakupy u Ciebie – jest to klient, który zwykle kupuje w offline, dlatego bardzo ważne jest to, aby wzbudzić u niego pozytywne doświadczenia podczas zakupów.

Jest to dobry moment na wzbudzenie zainteresowania konsumentów ciekawymi ofertami, aby nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale również zadbać o większą bazę klientów. Zamknięte sklepy, jak widać, wcale nie oznaczają mniejszych dochodów! Firmy, które działają wyłącznie offline powinny jak najszybciej przejść do działania i rozpocząć sprzedaż również online.
Jak ostatecznie  przełoży się zakaz handlu w niedzielę i jak skuteczne okażą się oferty promocyjne sklepów internetowych w czasie tych dni, dowiemy się na przestrzeni zbliżających się miesięcy, warto jednak podkreślić, że jest to świetna okazja, aby przekonać klientów do bezstresowych zakupów online i zachęcić do regularnych zakupów przez Internet.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes