console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Alternatywy dla zdjęć stockowych

admin lis 04. 2018
Alternatywy dla zdjęć stockowych
Podstawą dobrej reklamy jest element przyciągający uwagę. Może być to dźwięk, tekstura, smak, zapach lub po prostu obraz. W internecie najczęściej wykorzystuje się ostatni bodziec głównie dlatego, że jest on po prostu możliwy i najprostszy w interpretacji, co sprawia, że zwiększa się prawdopodobieństwo dotarcia do szerszej grupy odbiorców. Jeśli używać obrazów to takich, które w pełni pokryją się z przekazywanym komunikatem. Raczej wybieramy zdjęcia, grafiki lub obrazy dobrej jakości, a te najłatwiej znaleźć na stockach, które nie zawsze należą do najtańszych. Jeżeli nie chcemy nadwyrężać budżetu, a mimo to utrzymać zainteresowanie naszą reklamą czy też stroną, możemy wykorzystać alternatywne źródła obrazów. Wśród nich można znaleźć też darmowe zdjęcia stockowe!Zdjęcia wykonane własnoręcznie

1. Zdjęcia wykonane przez nas własnoręcznie


Jeżeli fotografujemy nawet amatorsko chwile, zdarzenia, przedmioty czy pejzaże, warto zbudować własną bazę zdjęć do wykorzystania przy materiałach promocyjnych z kilku powodów. Po pierwsze, będziemy mieć pewność co do praw autorskich oraz tego, że nikt inny nie będzie miał takiego samego zdjęcia na swojej stronie lub reklamie, ponieważ należy ono tylko i wyłącznie do nas. Jeżeli jesteś początkującym amatorem tej profesji, istnieje ryzyko, że zdjęcia zamiast reklamą będą antyreklamą marki, chyba że taki był cel.

grafika hotelu

2. Grafiki


Zamiast fotografii możesz wykorzystać grafikę, którą wykonasz sam lub zlecisz ją studentom/uczniom zajmującym się projektowaniem w ramach promowania młodych talentów za niewielką opłatą. W internecie można często znaleźć darmowe grafiki, ale warto wcześniej się upewnić, czy właściciel nie będzie rościł sobie praw do zdjęcia.

infografika


3. Infografika


Infografiki to nic innego jak przedstawianie danych w sposób przystępny i przyciągający uwagę. Dobrze przeanalizowane dane, a także wnioski wyciągnięte z tych analiz mogą być bardzo atrakcyjne dla odbiorcy, szczególnie w okresie przedświątecznym, do którego wkraczamy. Poniżej kilka stron, na których znajdziesz narzędzia do wykonania infografik:
- piktochart.com
- easel.ly
- infogram.com
- visual.ly
- wordle.net
- vizualize.me
- venngage.com

grafika

4. Ilustracje


 

Jeżeli potrafisz rysować, warto zastanowić się nad tym, czy twoje rysunki przeniesione do wersji cyfrowej mogę zrobić furorę! Będzie na pewno to coś oryginalnego i pomysłowego, a dobrze ograne w kompozycji z blokami tekstu oraz feelingiem strony czy reklamy może odnieść sukces.

ilustracja creative commons

5. Wyszukiwanie zdjęć bez praw autorskich lub z darmową licencją


Globalna społeczność Creative Commons pozwala na wykorzystywanie zasobów swoich partnerów często z darmowymi licencjami na wykorzystanie. Darmowe zdjęcia można pobrać z takich platform jak: Flickr, Bandcamp, Wikipedia, YouTube, 500px, Vimeo, Wikimedia Commons, Boundless, Free Music Archive, Europeana, Tribe of Noise, Jamendo, Mit Open Courseware, a także Plos i inne. Przy wyszukiwaniu materiałów, trzeba zwrócić na rodzaj licencji jaką objęte jest dzieło, a często można znaleźć naprawdę świetnej jakości materiały do naszej strony lub reklamy.

darmowe zdjęcia stockowe

Strony z darmowymi zdjęciami - Freestock


Istnieje całe mnóstwo stron i bibliotek ze zdjęciami, które możemy legalnie i całkiem za darmo wykorzystać do naszych celów, poniżej znajduje się lista kilku z nich:
- unsplash.com
- picjumbo.com
- thepatternlibrary.com
- gratisography.com
- getrefe.tumblr.com
- join.deathtothestockphoto.com
- nos.twnsnd.co
- superfamous.com

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes