console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Case Studies

Case study – prawie 1000h kodowania dla poprawienia Customer Experience

Czyli jak zwiększyliśmy wydajność e-sklepu i pozytywnie wpłynęliśmy na odczucia klientów końcowych

Żyjemy w czasach instant – chcemy, by wszystko wokół nas działało jak najszybciej i bez zbędnej zwłoki, a efekty były natychmiast widoczne. Zwłaszcza, gdy dotyczy to zakupów online, których jedną z wielu zalet jest możliwość znacznej oszczędności czasu.

Rynek oferuje nam tak wiele możliwości, że w przypadku, gdy nie jesteśmy do końca zadowoleni z prędkości działania platformy sprzedażowej – z łatwością możemy zmienić markę na inną. Aby uniknąć takiego scenariusza w przypadku platformy sprzedażowej naszego klienta z branży wnętrzarskiej – EZ Living Furniture – podjęliśmy działania mające na celu usprawnienie prędkości e-sklepu.

 

Wyzwanie

Zastaliśmy platformę sprzedażową EZ Living Furniture z silnikiem działającym znacznie  poniżej oczekiwań klienta. Zastana konfiguracja dotkliwie spowalniała działanie strony. Problem stanowił także nieoptymalny proces operowania zapytaniami w wyszukiwarce, nierzadko powodujący zablokowanie dostępu do bazy danych, a nawet do samego sklepu, który to przestawał działać w wyniku przeciążenia ilością zapytań. Z tego powodu klienci ostateczni mogliby częściej nie realizować planowanych zakupów i porzucać swoje koszyki.

Cel
Zależało nam na wsparciu klienta w zwiększeniu sprzedaży, poprawie konwersji i poprawie Customer Experience klientów końcowych EZ Living Furniture.

Efekt

Czas odpowiedzi serwera skrócony o 73%

Czas wczytywania strony dla użytkownika skrócony o  41%

Współczynnik konwersji e-commerce zwiększony o 158%

Optymalizacja sklepu to niekończąca się praca. W czasie, kiedy poprawiamy obszary naszego sklepu i uzyskujemy dzięki temu lepsze wyniki, a z nimi również lepsze rankingi w wyszukiwaniu Google, nasza konkurencja nie śpi. Pojawiają się również nowe technologie i rozwiązania dla sklepów eCommerce. Dzięki doświadczeniu zespołu Fast White Cat ze wszystkim jesteśmy na bieżąco i zawsze o krok przed konkurencją. Optymalizacja sklepu odbyła się na wielu obszarach, począwszy od wyszukiwarki, zmiany ustawień serwera po optymalizacje kontentu i obrazków. Wiemy, że nie osiągnęlibyśmy naszej pozycji gdyby nie współpraca z FWC.

Agnieszka Strzelecka
E-commerce Project Manager Ez Living Furniture

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes