console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Jak projekty i procesy wpływają na pracowników?

Karolina Obszyńska wrz 27. 2021

Pogoń za dobrymi wynikami, sprzedażą i klientem często powoduje może powodować, że właściciel firmy zapomina o najważniejszym – o pracownikach.  To właśnie ludzie budują dobrą i wartościową firmę, dlatego bardzo ważne, aby w trakcie rozwoju biznesu nie zgubić aspektu ludzkiego. Jak dobrze zarządzać swoim biznesem oraz jak pozyskać i utrzymać najlepszych specjalistów w warunkach wzrostu konkurencji na rynku pracy? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.Zdradzamy, jak w Fast White Cat podchodzimy do współpracy z ludźmi oraz dodajemy kilka słów o kluczowej roli pracownika w budowaniu dobrej atmosfery i sprawnej organizacji pracy. 


Wpływ pandemii na pracę software house’u


W trakcie budowania i powiększania software house’u może pojawić się wiele wyzwań. Nie inaczej jest z naszą firmą. Aktualnie największe wyzwania Fast White Cat są zdeterminowane tym, co dzieje się z powodu pandemii na rynku eCommerce. Wiele firm postanowiło przenieść swój biznes z offline do online. Ten nagły wzrost zainteresowania budową stron i sklepów internetowych zaskoczył wszystkich.   – W ponad 10-letnim działaniu na rynku Fast White Cat, pierwszy raz mamy kolejkę klientów. Traktujemy ich jak naszych Partnerów, dlatego zależy nam na tym, aby zająć się każdym z ich projektów skrupulatnie i z dużym zaangażowaniem. Żeby zrealizować w odpowiednim czasie wszystkie nasze zadania, ciągle zwiększamy nasze moce przerobowe. Szukamy kompetentnych programistów, project managerów i testerów. Bardzo ważna jest dla nas jakość, dlatego zatrudniamy najlepszych specjalistów, a co za tym idzie – musimy zaoferować im lepsze warunki pracy niż nasza konkurencja.  – mówi Jakub Nadolny, CEO Fast White Cat.


Jesteś zainteresowany lub zainteresowana pracą u nas? Zobacz nasze aktualne oferty https://fastwhitecat.com/kariera/ i dołącz do naszego zespołu eCommercowych kocurów.


Wizja firmy


Wizją Fast White Cat jest dostarczanie jakości i praca w dobrej i czystej atmosferze – otwartość, komunikacja i profesjonalizm, to coś, co nas wyróżnia na rynku eCommerce. Zależy nam na tym, aby nasi Partnerzy, współpracując z nami, czuli się swobodnie. Wszystkie nasze działania oraz procesy nakierowane są na ich sukces. Podczas wdrażania platform nie dzielimy zespołu na koty i na zespół klienta. Przyświeca nam wspólny cel, więc musimy razem współpracować. Mając do siebie zaufanie, udaje nam się poprowadzić projekty do końca i zaspokoić oczekiwania Partnera. 


Co wpływa na prawidłowe kształtowanie biznesu? 


Ludzie.  W Fast White Cat pracują ludzie, nie zasoby. Niektóre firmy traktują swoich pracowników bardzo przedmiotowo. A to błąd. W ciągłej gonitwie biznesowej nie wolno zapomnieć o swoim zespole. – Mieliśmy w firmie sytuacje, które wiele nas nauczyły. Parę lat temu jeden z naszych pracowników był mocno przepracowany. Sugerowaliśmy, aby przystopował, zwolnił, nie brał dodatkowych zadań. W końcu musiał odejść. Teraz, gdy widzimy, że ktoś idzie w takim kierunku, od razu reagujemy. Rozmawiamy i staramy się znaleźć rozwiązanie. Nie ukrywamy również nic przed pracownikami. Gdy pojawi się jakiś problem, coś nam nie wyjdzie, przyznajemy się do tego przed całym zespołem. Dzięki temu ludzie wiedzą, że mogą otwarcie mówić o wszystkim. – mówi Ela Pawełek-Lubera, Head of PM, Członek Zarządu Fast White Cat.

Uporządkuj procesy


Dokładnie uporządkowane procesy i organizacyjna transparentność to klucz do sukcesu. Koty wszystkie projekty realizują w systemie ticketowym. Programiści dokładnie opisują czas, który przeznaczyli na dane zadanie i co dokładnie zostało wdrożone. Dzięki temu nasi partnerzy na bieżąco widzą, co się dzieje w projekcie już na poziomie całego systemu. 


Pracujemy w Scrumie, gdzie mamy jasno spisane wszystkie zasady. Daje to pracownikom większe poczucie bezpieczeństwa. Cały zespół wie, czego ma się spodziewać, kiedy i gdzie mogą pozwolić sobie na większą swobodę. Bez tego w projektach panowałby chaos, a tego musimy uniknąć. Zasad nie może też być zbyt wiele. Reguły i sztywne ramy bardzo często zabijają kreatywność pracowników. 


Proces sprzedażowy – jak powinien wyglądać?


Tak jak wcześniej wspomnieliśmy – naszych klientów traktujemy jak równych Partnerów biznesowych. Nie chcemy na siłę nikogo przekonywać, że Magento to najlepsze dla nich rozwiązanie. Zdarzało nam się nawet odradzać małym, dopiero początkującym firmom budowę sklepu na Magento. To podejście może wydawać się dla niektórych dziwne, ale patrząc długofalowo, jeśli firma nie ma wystarczającego budżetu na upgrade, to sklep nie będzie prawidłowo funkcjonował, a co za tym idzie, Partner nie będzie zadowolony z naszej współpracy. W Fast White Cat zależy nam na jakości i długoletnich relacjach z naszymi Partnerami. Z niektórymi markami współpracujemy już od dobrych kilku lat. Zbudowanie takich relacji wymaga solidnych fundamentów. A jednym z nich jest EDUKACJA I BUDOWANIE ŚWIADOMOŚCI. Dlatego tak ważne już podczas procesu sprzedażowego jest uświadomienie Partnerowi zalet oraz wad Magento. 


Znając oczekiwania Partnera, możemy dużo dokładniej przygotować analizę sprzedażową i wycenić projekt. Na pierwszej rozmowie przygotowujemy Partnera i uświadamiamy  mu, że sprzedaż nie wzrośnie natychmiast po wdrożeniu platformy. Silnik sklepu to jedno, a dobry marketing, odpowiednie ułożenie procesów i dołożenie elementów omnichannelowych – to kolejne, kluczowe czynniki, które równie mocno wpływają na konwersję. Proces sprzedażowy powinien być oparty na eksperckości i na wskazaniu Partnerom, co należy zrobić i jakie tego będą konsekwencje. Ważne jest pełne poznanie procesów. Analizy przedwdrożeniowej nie można zrobić w 1, 2 czy 3 dni.Proces sprzedażowy bezpośrednio przekłada się na to, w jaki sposób developerzy postrzegają projekt, jak on funkcjonuje, jak działa i jak odbiera go klient.


 


    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes