console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Kompleksowe wdrożenia platformy sprzedażowej Magento

admin lis 10. 2018
gosport
O Magento słyszymy wielkie słowa: najpopularniejszy na świecie silnik sklepowy, nowoczesna platforma sprzedażowa, którą wybrały tak prestiżowe marki, jak Ford, Samsung czy Nike. Każda osoba, która planuje założyć sklep internetowy lub rozwinąć istniejący, powinna brać Magento pod uwagę. Dlaczego? Bo to rozwiązanie, które pozwala biznesowi rosnąć.


Czym jest Magento?


Mówiąc najprościej, Magento jest platformą, na której tworzymy sklepy internetowe. Ich wielkość nie ma obecnie znaczenia, bo Magento obsłuży każdy, dynamicznie rozwijający się biznes.

Funkcjonalność i możliwości Magento


Zdecydowanie największą zaletą Magento jest nieograniczona funkcjonalność. Z jednego panelu administracyjnego zarządzamy kilkoma sklepami internetowymi, możemy posługiwać się wieloma językami i walutami, a także podłączać różne systemy płatnicze. Magento pozwala również na swobodne zarządzanie dowolną ilością produktów w sklepie. Wszystko to wiąże klarowny system raportowania (niezbędny w planowaniu rozwoju sklepu), a także duży potencjał do pozycjonowania. Magento jest przyjazną platformą dla osób, które cenią komunikację z klientem. Wystarczy podłączyć newsletter, badać opinie użytkowników, a nawet podpiąć popularne porównywarki, takie jak Ceneo.

Magento to również nowoczesność i estetyka. Znakomicie sprawdza się na urządzeniach mobilnych, gwarantując funkcjonalność i design. 

Dlaczego warto wybrać Magento?


To nowoczesna, prężnie rozwijająca się platforma, która daje niemalże nieograniczone możliwości:

  •  Biznes można prowadzić zarówno w modelu e-commerce, jak i m-commerce

  •  Zarządzanie jest proste, a panel admina jest przejrzysty

  •  Magento daje dostęp do analiz i raportów, które pozwalają rozwijać biznes

  •  Łatwo integrować platformę z aplikacjami

  •  Platforma jest prosta w konfiguracji i modułowa

  •  Błyskawicznie działa

  •  Jest dostosowana do potrzeb SEO

  •  Magento pozwala na wprowadzenie różnych metod płatności, w tym również rat


Popularność Magento


Na świecie Magento rozwija się prężnie od 2007 roku, a odpowiedzią na wielki sukces stała się inwestycja eBay, który włożył w Magento aż 90 mln dolarów. W 2015 roku nastąpił kolejny przełom – platforma została sprzedana za niebagatelną sumę 925 mln dolarów. Ostatecznie, w maju 2018 roku Magento zostało przejęte przez firmę Adobe za niebagatelną sumę 1,68 miliarda dolarów. O czym to świadczy? Magento to przyszłość sklepów internetowych. Stawia na rozwój i bezustannie dostosowuje się do potrzeb rynku.

Magento wersja 1x i 2.x – czym się od siebie różnią?
Jak zachwalają specjaliści od wdrożeń Magento, druga wersja to po prostu znaczące ulepszenie pierwszej – jest bardziej przejrzysta dla programistów i administratorów, bardziej funkcjonalna, a dodatkowo funkcjonalność sklepu. Nowy design panelu admina, podłączenie najpopularniejszych metod płatności i dostawy, nowy marketplace, usprawnienie realizacji transakcji – to tylko niektóre z nowości Magento 2.x.


Wiele z rozwiązań w Magento 2.x to przede wszystkim działka dla programistów, jednak dla właścicieli sklepów oznacza to zwiększoną wydajność i skalowalność. Po prostu – jest bezpieczniej, sklep działa szybko, jest bardziej intuicyjny. Powodem, dla których osoby mające sklep na platformie 1x powinny pomyśleć o przejściu na nowszą wersję są nie tylko ułatwienia, ale również krótszy czas realizacji projektu (od 4 do 8 miesięcy) oraz responsywność panelu administracyjnego.

  

Jak podaje portal mageworx.com na podstawie danych BuiltWith już 73% sklepów przeszło na Magento 2.x z poprzedniej wersji ( jedynie 27% nadal pozostało przy wersji 1.2 - 1.9). Specjaliści wypowiadający się na łamach serwisu zgodnie twierdzą, że rok 2018 należeć będzie do przechodzenia na nowszą wersję platformy sprzedażowej.

Fast White Cat – postaw na firmę e-commerce’ową!


Tworzenie sklepów internetowych, opartych o platformę Magento to nasza specjalność. Wdrożyliśmy Magento dla takich marek, jak Go Sport, Tchibo, Duka czy Mazda. Te sklepy internetowe postawiły na nowoczesność, szybkość działania i świetny design, czyli wszystko, co wytycza wysoki poziom we współczesnym biznesie.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes