console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Magento i platforma do sprzedaży biletów online

Karolina Obszyńska mar 11. 2021
Dynamika zmian w branży eventowej jest bardzo duża. Targi, konferencje oraz wydarzenia firmowe są organizowane z coraz większą kreatywnością, między innymi z uwagi na konieczność przeniesienia do strefy online. Agencje eventowe, które profesjonalnie zajmują się ich organizacją, prześcigają się z pomysłami, jak przyciągnąć klientów i zachęcić do uczestnictwa w danym wydarzeniu. Największym jednak wyzwaniem dla większości firm jest sprzedaż biletów. Jak ją zwiększyć i przyspieszyć?

Nowe technologie otwierają nowe możliwości przed firmami eventowymi. Dobrym tego przykładem jest nasz partner MTP, który zajmuje się organizacją targów oraz wydarzeń branżowych. Do jego obowiązków wlicza się zarówno przygotowanie harmonogramu wydarzenia, rozmieszczenie i postawienie stoisk, jak i komunikacja oraz działania marketingowe. Zmiany, które jednak pojawiły się w tej branży, spowodowały, że firma MTP z czasem zaczęła szukać nowych rozwiązań na rozszerzenie sprzedaży, dlatego stworzyliśmy dla nich własną bileterię opartą o Magneto.

Czym jest platforma do sprzedaży biletów online?


Większość agencji eventowych korzysta z zewnętrznych platform przeznaczonych do sprzedaży biletów na różne eventy. Ich działanie ogranicza się zwykle do jednego, powtarzalnego schematu. Bileterie skupiają poszczególnych organizatorów targów, wydarzeń oraz imprez, a następnie pozwalają uczestnikom zainteresowanym danym eventem zakupić bilet z poziomu platformy. Dla użytkownika takie działanie systemu jest bardzo wygodne, ponieważ otwiera przed nim możliwość znalezienia - i to w jednym miejscu - biletów na kilka interesujących go wydarzeń. Obecnie bileterie pełnią nie tylko funkcję sprzedażową, ale również służą jako katalog różnych wydarzeń i imprez.

Nie wszystkie zewnętrzne platformy do sprzedaży biletów są jednak dobrym rozwiązaniem dla firm organizujących eventy. Dlaczego? Niektóre platformy zabierają swoim partnerom wszelkie wizerunkowe korzyści związane ze sprzedażą biletów. Osoba, kupująca bilet, łączy wydarzenie ze stroną, gdzie kupiła wejściówkę, ponieważ nie dostaje nigdzie jasnego komunikatu, kto jest jego organizatorem.

Ponadto firmy te tracą na rzecz bileterii ruch organiczny z kampanii digitalowych, ponieważ we wszystkich reklamach ruch kieruje się na stronę sprzedażową.

Dobra platforma do sprzedaży biletów online powinna być dostosowana zarówno do konsumentów, jak i firm oferujących swoje wydarzenia. Właśnie na tym zależało firmie MTP, która poprosiła nas o znalezienie odpowiedniego dla nich rozwiązania. Tak powstała bezpieczna dla partnerów biznesowych i przyjazna w użytkowaniu platforma do sprzedaży biletów oparta na Magento – ToBilet.pl.

Jak zbudować nowoczesną platformę do sprzedaży biletów online?


Sprzedaż biletów online wcale nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Wymaga spełnienia kilku warunków, których zwykle nie bierze się pod uwagę podczas tworzenia typowego sklepu online. Mowa tutaj o:

możliwości wygenerowania obrazu biletu w formacie pdf z widoczną ceną, podstawowymi informacjami i numerem oraz kodem QR,

- integracji z systemem kontroli wstępu – uczestnik wydarzenia, który kupił bilet online, nie musi już mieć go w wersji papierowej. Wystarczy ukazanie kodu QR na swoim telefonie, aby czytnik go zarejestrował.

Bileteria stworzona na platformie Magento na pewno podoła nowoczesnym wyzwaniom technologicznym. Dodatkowo mocne silniki Magento są w stanie utrzymać duży ruch na stronie i dają możliwość wprowadzenia w każdej chwili nowych rozwiązań. Wdrożenie Magento nie jest jednak prostym i szybkim działaniem. Potrzeba do tego zarówno czasu jak i doświadczonej firmy, która pomoże zbudować platformę dostosowaną do potrzeb klienta.
Więcej na temat wdrożenia Magento przeczytasz tutaj.

Czy Magento sprawdzi się w sprzedaży biletów online?


Oczywiście, że tak! Jest to jedno z lepszych rozwiązań, które ma możliwość w pełni dopasować się do potrzeb biznesowych partnerów oraz do nowoczesnych trendów, które aktualnie panują w tworzeniu serwisów internetowych. Partnerzy bileterii nie chcą, aby sprzedaż biletów na ich wydarzenia ograniczała się tylko do platformy zewnętrznej. Serwis ToBilet.pl, stworzony w oparciu o Magento, wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, wykorzystując natywne komponenty tego freamworku. Tym prostym sposobem ToBilet.pl oferuje swoim partnerom rozwiązania, których nie posiada konkurencja, co jest ich znaczną przewagą. Co jeszcze wyróżnia platformę do sprzedaży biletów stworzoną na Magento?

Nowoczesne websity

Za pomocą dodania websitów, które są osobnymi podstronami bileterii, partnerzy mają możliwość pełnego śledzenia ruchu i sprzedaży z Google Analytics, a przede wszystkim nie tracą ruchu organicznego z prowadzonych kampanii. W przypadku bileterii ToBilet.pl webisty są dla ich partnerów świetną formą promocji  i osobnym kanałem sprzedaży. Zaś sama komunikacja e-mail z klientem jest już prowadzona przez bileterię, dzięki temu kupujący dokładnie rozróżnia organizatora wydarzenia od firmy sprzedającej bilety.

Dokładne raportowanie dostosowane do partnerów

Platforma Magento ma możliwość dodania osobnego panelu raportowania dla wszystkich partnerów i firm sprzedających bilety przez bileterię. Dzięki temu każdy ma dostęp do danych dotyczących sprzedaży biletów na organizowany przez siebie event. Jest to ogromne udogodnienie dla partnerów, a szczególnie do tych, którzy nie posiadają własnego systemu, kontrolującego wstęp.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie przebiegło wdrożenia Magento w ToBilet.pl, przeczytaj nasze case study!

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes