console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Odkryj Mont Blanc swoich możliwości, czyli co łączy prowadzenie biznesu online ze zdobywaniem górskich szczytów?

Karolina Obszyńska maj 21. 2021
Droga na górski szczyt nigdy nie jest prosta. Zawsze musimy się dobrze do niej przygotować, skupić się na swojej trasie oraz przewidzieć możliwe niebezpieczeństwa. Taki sam schemat działania można zauważyć również na drodze do osiągnięcia celów biznesowych. Jak zarządzać firmą online, aby odnieść sukces i wejść na szczyt swoich możliwości?

Dobrze zarządzaj swoim zespołem


Dobre relacje i zaufanie do zespołu to podstawa prawidłowo funkcjonującej firmy. Zadawanie ciągłych pytań, drążenie jednych i tych samych tematów, wyłącznie psuje dobrą atmosferę wśród pracowników, a to niestety przekłada się na jakość wykonywanej pracy. Jeśli zależy Ci na efektywnych działaniach zespołu, należy dać mu możliwość podejmowania decyzji i wzięcia odpowiedzialności za swoje obowiązki. Wprowadzaj procesy, które usprawnią funkcjonowanie i komunikację, a nie sztywne procedury, które wskazują, jakie zadania musi wykonać pracownik, a co jest zabronione. 

W czasie pandemii zmiana podejścia do zarządzania swoimi pracownikami odegrała bardzo duże znaczenie. Aktualnie większość firm nadal pracuje zdalnie lub w modelu hybrydowym, więc kontakt na linii pracodawca - zespół, przechodzi głównie do rzeczywistości online. Bardzo ważna jest więc systematyczna rozmowa i zbieranie feedbacku. Czy Twoi pracownicy mają w swoich mieszkaniach warunki do pracy zdalnej, czy dogadują się z resztą zespołu? Te informacje są bardzo cenne, szczególnie jeśli planujesz zatrudnić nowe osoby - musisz wiedzieć, co należy poprawić, aby każdy dobrze czuł się w Twojej firmie i chciał się w niej rozwijać.

Otwórz się na nowe możliwości


 - Ważne, aby wyciągać wnioski zarówno z dobrych pomysłów, jak i z tych gorszych, które powodują na przykład zatrzymanie projektu. Dzięki temu nie popełnisz tych samych błędów w przyszłości. Należy również dokładnie słuchać feedbacku, który otrzymujesz. Zdanie mądrzejszych osób od Ciebie i pracowników, którzy znają Twój biznes, to nieoceniona skarbnica rad.  - mówi Cezary Kożon, dawniej CEO, Fast White Cat, obecnie Członek Rady Nadzorczej w Digitree Group. 

Dołączenie Fast White Cat do Digitree Group to świetny przykład otwarcia się na nowe możliwości. Digitree Group to firma, która oferuje kompleksowe wsparcie swoim Partnerom, a jedną z części całej tej machiny marketingowej jest eCommerce house, czyli Fast White Cat. Oznacza to, że w jednym miejscu Partner może dostać różne rozwiązania, zaczynając od budowy strony internetowej, przez kreację, działania marketingowe, a kończąc na pozyskaniu utraconego ruchu na swojej stronie. Obecnie firmy są coraz bardziej świadome na rynku eCommerce, a ich oczekiwania ciągle rosną. Po dołączeniu do Digitree Group, Fast White Cat  jest w stanie dostarczyć swoim Partnerom jeszcze więcej rozwiązań dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. 

Ryzykuj i podejmuj trudne decyzje


Sektor eCommerce w czasie pandemii mocno urósł w siłę. Sam początek lockdownu był ogromną szansą na szybkie rozwinięcie swojego biznesu online, którą niestety wiele firm przespało. Przewiduje się jednak, że nastawienie klientów do zakupów w sieci nie zmieni się w najbliższym czasie. Pomimo otwarcia sklepów stacjonarnych, nadal będziemy chętnie zamawiali produkty przez internet. Można więc stwierdzić, że digitalizacja i cyfryzacja firmy jest niezbędna w XXI wieku. Aby przebiegła prawidłowo, warto wesprzeć swoje działania, konkretnymi rozwiązaniami, które pomogą osiągnąć postawione cele. Czy w czasie pandemii, w której ciężko przewidzieć skutki i wprowadzane obostrzenia, należy cokolwiek planować?

Oczywiście, że tak.

Jak powiedział Benjamin Franklin - Brak planu to planowanie porażki. Musimy jednak mieć na uwadze, że plany są po to, aby je zmieniać i udoskonalać. W biznesie rzeczywistość jest bardzo dynamiczna - ktoś przychodzi do pracy, ktoś odchodzi i od razu trzeba dostosować firmę do panujących zmian. Jeśli chcemy dojść na szczyt, a na naszym szlaku pojawi się przeszkoda, głaz, to nie należy się poddawać i zawracać, a zaryzykować i znaleźć inną drogę dojścia do celu.

- Jak pandemia wpłynęła na Fast White Cat? Początek był na pewno bardzo ciężki. Tak naprawdę nikt nie był w stanie przewidzieć, co będzie dalej. Wielu naszych Partnerów wstrzymywało pracę nad nowymi projektami i tymi wdrażanymi. Po 2 miesiącach lockdownu okazało się, że jeśli sklepy stacjonarne są zamknięte, to pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie - eCommerce. Nagle wszystko odwróciło się o 180o.  Od tego czasu żyjemy w innej rzeczywistości - w rozumieniu popytu i zapotrzebowania na platformy sprzedażowe. Wiele osób chce wejść w eCommerce i zrobić z tego oś centralną swojej strategii zarządzania biznesem. My chcemy im w tym pomóc. Wprowadzić ich do świata online i rozwijać się razem z nimi. - kontynuuje Cezary Kożon.

Znajdź swoją odskocznię

Nie tylko pracą człowiek żyje… Osoby zarządzające firmą, ale i jej pracownicy, powinni znaleźć sposób, aby oderwać się od codziennych obowiązków. Szczególnie teraz, gdy większość z nas pracuje w swoich domach. Jeśli nie mamy czasu się zrelaksować, gonitwa myśli w naszej głowie nigdy się nie uspokoi, a to przekłada się na podejmowanie dobrych rozwiązań biznesowych. 

- Jak coś robię, to robię to na 100%, więc góry w ostatnim czasie stały się moim drugim domem. Wykorzystuję prawie każdą wolną chwilę na wspinaczkę. Ta zajawka przerodziła się w pasję, która pozwala mi się zrelaksować i odpocząć. Podczas wspinaczki mam możliwość zdystansowania się i spojrzenia na biznes bardziej strategicznie. Gdy jest się na froncie w pracy, myślimy bardziej pochopnie, szybciej podejmujemy decyzje, co nie zawsze okazuje się dobre dla biznesu. Jeśli jest się w górach i przeżyje się coś niebezpiecznego, to potem problemy, które pojawiają się w życiu biznesowym, przestają mieć tak duże znaczenie emocjonalne. Człowiek może podejść do tego spokojniej i na chłodno wszystko przeanalizować. - opowiada Cezary Kożon.

Pandemię należy traktować więc jako szansę, którą trzeba wykorzystać. Jeśli teraz postąpisz zachowawczo, to możesz później tego bardzo żałować. Na Twojej biznesowej drodze na szczyt eCommerce pojawiła się okazja na szybki rozwój - wykorzystaj to i zaryzykuj! W końcu kto nie ryzykuje, nie pije szampana. ;)

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes