SEO w Fast White Cat

Czym jest SEO

SEO w Fast White Cat

Wdrożenia sklepów na platformie magento nie powinno ograniczać się tylko do zadań deweloperskich. Kluczowym czynnikiem przy pozyskaniu ruchu jest odpowiednia kampania SEO.

Co to jest SEO

SEO, to najogólniej mówić szereg prac optymalizacyjnych na stronie oraz poza nią w celu zwiększenia widoczności serwisu w darmowych wynikach wyszukiwania. SEO – czyli Search Engine Optimization, Optymalizacja pod wyniki wyszukiwania współcześnie przede wszystkim pod Google jest jednym z podstawowych działów marketingu odpowiedzialnym za to, jak (i czy w ogóle) serwis będzie się wyświetlał na zapytania. Wchodząc głębiej w temat zauważymy, że optymalizację SEO dzieli się na prace On-site i Off-site, czyli prace polegające na poprawieniu błędów na stronie oraz na link-buildingu (linkowaniu)

 

Kiedy najlepiej rozpocząć optymalizację SEO?

Prace SEO najlepiej jest zacząć już na etapie projektowania sklepu. Rekomendacje specjalisty SEO po dostarczeniu wstępnych makiet i wersji testowej sklepu mogą zaoszczędzić sporo na na koniecznych poprawkach. Wszystko, co jest konieczne dla jak najszybszego osiągnięcia zadowalających wyników w Google można wdrożyć już od pierwszego dnia działania sklepu. Kazda kolejna poprawka to koszty deweloperskie i strata cennego czasu. Dlatego dobrze jest poradzić się specjalisty SEO jeszcze zanim sklep zacznie działać.

 

Jak wyglądają prace SEO w Fast White Cat?

Nad każdym projektem czuwa zespół SEO, który działa w porozumieniu z opiekunem sklepu. 

jeżeli strona nie została jeszcze uruchomiona, specjalista SEO dokonuje dogłębnej analizy otrzymanej makiety i strony testowej i dostarcza szczegółowe rekomendacje wraz z uzasadnieniem koniecznych zmian. Na tym etapie do prac należy także utworzenie mapy przekierowań, która jest niezbędna w sprawnym procesie migracji serwisu na nowy adres lub platformę CMS, kiedy wraz z layoutem zmienia się struktura adresów. Dzięki temu migracja przebiega płynnie z minimalnym ryzykiem spadku pozycji w wynikach naturalnych.

 

Jednak w większości przypadków klient posiada już gotowy sklep, który działa. Jak wyglądają w tym przypadku prace SEO?

W pierwszej kolejności wykonuje się pełen audyt strony. Jest on niezbędny, aby określić aktualny stan strony i wskazać jego mocne i słabe strony.

 

W ramach audytu On-site przeprowadzana jest kontrola która ma wykazać czy:

Widoczności serwisu w wynikach Google, w ramach którego sprawdzana jest ilość zwracanych podstron i porównanie ich do danych w Google Search Console

Czy strona główna pojawia się na pierwszej pozycji, jeżeli nie to dlaczego?

Czy strona pojawia się w Google Cache

Czy strona wyświetla się na zapytania o własną markę (zapytania brandowe)

Czy na stronie są ukryte linki

Jak wygląda stan wyświetlania w wynikach mobilnych

Czy strona ma unikalne meta <title> o odpowiedniej długości

Czy istnieją na stronie treści oraz czy są one unikalne względem strony i internetu

Czy zastosowane są nagłówki z uwzględnieniem ich hierarchii?

Czy treść na stronie odpowiada branży sklepu?

Czy adresy URL są przyjazne i zoptymalizowane pod SEO?

Czy treść na stronie jest napisana w sposób prawidłowy?

Czy w treści dopasowane są frazy kluczowe w sposób prawidłowy?

Czy pojawia się kanibalizacja słów kluczowych?

Czy tekst jest czytelny i zastosowano wyróżnienia?

Czy każdy produkt posiada jeden adres URL?

Czy adresy są statyczne czy dynamiczne?

Czy serwis posiada certyfikat SSL oraz czy wszystkie strony są zabezpieczone?

Czy strona posiada prawidłowo skonfigurowany plik robots.txt

Czy serwis generuje błędy 4xx i 5xx

Czy istnieje mapa .xml oraz jest ona wskazana w Google

Czy wybrane strony posiadają <noindex>

Czy linki wychodzące są oznakowane prawidłowo

Czy niektóre roboty indeksujące mają zablokowany dostęp do strony?

Czy serwis zadbał o przemyślane linkowanie wewnętrzne

Czy strona jest połączona z narzędziami Google Analytics, Google Search Console i Google Tag Manager?

Czy narzędzia Google są skonfigurowane w sposób prawidłowy

Czy występują przekierowania oraz jakiego są rodzaju

Czy strona występuje tylko w wersji z www lub bez www

Czy strona główna pojawia się w wersji z index

Czy prędkość wczytywania strony jest odpowiednia

Czy strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych

Czy występują błędne przekierowania oraz inne błędy

Czy inne wersje językowe są oznakowane w sposób prawidłowy

Czy grafiki są zoptymalizowane

Czy filtry działają w sposób prawidłowy

Jak widać prace on-site wymagają sporo czasu i wiedzy. Istnieje ponad 200 czynników odpowiedzialnych za widoczność w naturalnych wynikach wyszukiwania, a część z nich należy do zakresu off-site. Dlatego przeprowadzany jest kolejny audyt, w ramach którego kontroluje się:

Skąd strona pozyskuje linki

Czy linki pozyskiwane są w sposób naturalny

Czy serwis wymaga czyszczenia profilu linkowania

Jak wygląda profil linkowania z anchorów

Na jakie frazy strona wyświetla się w TOP10 i TOP20

Czy profil linkowania jest urozmaicony?

Jaką mamy przewagę nad konkurencją?

Optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek wymaga nie tylko wiedzy, ale i profesjonalnych narzędzi, które pozwolą na zauważenie tego, co na pierwszy rzut oka jest nie do wykrycia.

Nie idziemy na kompromis. Korzystamy tylko z najlepszych i sprawdzonych narzędzi do analizy SEO, m.in Screaming Frog SEO Spider w wersji płatnej, Ahrefs, Majestic, Semstorm i Clusteric Search Auditor. Nie pozostawiamy pytań bez odpowiedzi, dlatego jeżeli jedno narzędzie nie odpowiada wystarczająco na zadane pytanie, to wykorzystujemy potencjał innego.

To, co najbardziej nas wyróżnia na tle konkurencji to doświadczenie i wiedza na temat platformy Magento i optymalizacji sklepów internetowych. Z tego względu całe nasze skupienie obejmuje optymalizację tylko jednej platformy Magento i Magento 2 nikt tak jak my nie zna tego systemu tak dokładnie, dzięki czemu zawsze będziemy o kilka kroków przed innymi w kwestii optymalizacji sklepów internetowych opartych na tym systemie.

Jednak czy specjalista SEO może nazwać się „specjalistą”, jeżeli zna się na pozycjonowaniu tylko jednej platformy? Nasi eksperci SEO mają wieloletnie doświadczenie w optymalizacji SEO większości popularnych na polskim rynku systemach, w tym m.in. Shoper, IAI-Shop, Presta,  Joomla czy WordPress.

 

Reagujemy na zmiany

Bardzo często kluczowym czynnikiem w kwestii widoczności strony na wysokich pozycjach jest szybka reakcja na zmiany w algorytmie Google lub czynniki zewnętrzne (na przykład nagły wzrost błędów na stronie). Aby zapobiec spadkom ruchu i mniejszej konwersji, nasi specjaliści sami mogą wdrożyć większość niezbędnych poprawek.  Nad bardziej wymagającymi rzeczami czuwają nasi deweloperzy, którzy w możliwie najszybszy sposób wdrażają poprawki, a nie kiedy tworzą całe moduły do Magento pod zaleceniem naszych seowców, w celu jeszcze lepszej optymalizacji strony.

Szybkość działania, wiedza i doświadczenie sprawia, że tak wielu klientów nam ufa i powierza prace nad swoją stroną w pełnym zakresie omnichannel, od wdrożenia magento, przez pozycjonowanie, aż po obsługę klienta sklepu internetowego. Nic więc dziwnego, że tak trudno nas dogonić.

Scroll Up