console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Wdrożenie Hotjar na stronie za pomocą GTM

admin gru 10. 2019
Czym jest Hotjar i jak go wdrożyć na swojej stronie bez konieczności umieszczania skomplikowanych kodów. Pomoże nam w tym Google Tag Manager, niemal doskonałe narzędzie pod SEO, pozwala na zbieranie danych o ruchu i zachowaniu na stronie.


Czym jest Google Tag Manager


Google Tag Manager to narzędzie od Google, które pozwala na zbieranie informacji o ruchu i zachowaniu użytkowników za pomocą tagów bez konieczności ingerencji w sam kod strony.

 

Aby GTM mógł zacząć działać, trzeba umieścić kod na stronie (jeden element w sekcji <head>, drugi w <body>). Jest to jedyny moment, kiedy trzeba ingerować w strukturę strony, chociaż wiele platform pozwala na dodanie kody z poziomu samych ustawień.

Tagiem GTM może być naprawdę wiele, w tym przede wszystkim kod Google Analytics, AdWords, i oczywiście omawiany Hotjar.

Dodanie tagu w GTM nie wymaga specjalistycznej wiedzy deweloperskiej, stąd też jest tak duża jego popularność. Większość elementów możliwa jest do wdrożenia samemu, co znacznie przyspiesza proces realizacji (każdy, kto spotkał się z problemem „taskowania” wie o czym mówię).

Więcej o GTM można przeczytać na oficjalnej stronie Google


Czym jest Hotjar


Narzędzie Hotjar, dostępne pod adresem hotjar.com pozwala na zbieranie dokładniejszych informacji na temat użytkowników odwiedzających stronę internetową, dzięki czemu możliwa jest dokładniejsza analiza zachowania użytkownika.

Możliwości tego narzędzia naprawdę ogromne! Przede wszystkim Hotjar umożliwia zapisywania”mapy ciepłą”, czyli zrzutu ekranu z wyróżnionymi miejscami, bardziej nasyconymi w miejscach, gdzie użytkownicy klikali więcej. Możliwe jest także nagrania zachowania. Siedząc wygodnie przed komputerem możliwe jest obejrzenie wideo z zachowaniem użytkownika na stronie.

 

Jak dodać kod Hotjar w GTM


Dodanie kodu Hotjar w przy użyciu Google Tag Managera jest bardzo proste i trwa tylko chwilę.

Musimy utworzyć nowy Tag, i wybrać Hotjar Tracking Code z listy typu tagu

 

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes