console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

5 narzędzi AI, które zwiększą skuteczność Twojego e-biznesu

Karolina Obszyńska cze 14. 2023

Boom na sztuczną inteligencję trwa, a firmy z branży e-commerce czerpią garściami z inteligentnych rozwiązań, które będą stanowić solidne wsparcie na każdym etapie realizowania procesów biznesowych. Jakie narzędzia AI warto znać i wykorzystywać? Poznajmy pięć propozycji, które wzniosą nasz biznes na wyższy poziom.


Compose AI


Zacznijmy od narzędzia, które pozwoli na zautomatyzowanie procesu tworzenia treści - jednego z najważniejszych elementów optymalizacji każdej strony. Jak doskonale wiemy, nic nie zastąpi kreatywnego writera, jednak nawał pracy może zmniejszyć jakość jego pracy, co z kolei wpłynie negatywnie na nasze wyniki w wyszukiwarkach.

Compose AI to skuteczne narzędzie, które wesprze proces tworzenia unikalnych treści - nie tylko tych blogowych, ale przede wszystkim postów w naszych social mediach czy newsletterów, cyklicznie wysyłanych do klientów. Narzędzie, które w swojej najbardziej podstawowej formie przybiera postać nakładki w przeglądarce, stworzy unikatowe i ciekawe dla czytelnika (i zoptymalizowane pod SEO) treści na podstawie zaawansowanych schematów i co ciekawe, z uwzględnieniem preferencji użytkowników.

Na ten moment Compose AI występuje we wcześniej wspomnianej, darmowej wersji, ale w przypadku zadowolenia z tego rozwiązania, możemy uwolnić jego potencjał, poprzez subskrypcję pakietu Premium lub Ultimate, który zapewni nam nielimitowany dostęp do tworzenia dowolnej liczby tekstów. Z całą pewnością duże biznesy e-commerce docenią takie wsparcie w obszarze content marketingu.

Betterfeedback AI


Każdy szanujący się biznes e-commerce, który myśli o rozwoju w długim okresie nie może ignorować opinii klientów. Te, w przypadku dużych organizacji są niezwykle rozproszone - na portalach porównujących usługi, w kilku odrębnych mediach społecznościowych, w komentarzach na blogu firmowym, a przede wszystkim w wyszukiwarce Google - przy naszej wizytówce.

Samodzielne, manualne gromadzenie wszystkich opinii jest ogromnym wyzwaniem, nie mówiąc już o ich analizie. Z pomocą jednak przychodzi narzędzie oparte na sztucznej inteligencji - Betterfeedback AI. To świetna propozycja dla tych firm z branży e-commerce, które większą uwagę chcą przyłożyć do uwzględniania głosu klientów, ale dotychczas nie potrafili znaleźć odpowiedniego rozwiązania. Betterfeedback AI integruje się z wieloma narzędziami, gromadzi opinie, analizuje je, a nawet tworzy bardzo przydatne interpretacje trendów, które pomogą nam skupić się na tym, co dla klientów najważniejsze. Narzędzie dodatkowo wesprze nas w procesie usprawniania konkretnych elementów biznesu, wskazując na priorytety, które z punktu widzenia użytkowników stanowią największy obszar do poprawy.

Narzędzie jest płatne i oferowane w czterech wariantach: Starter, Growth, Business oraz Enterprise. Warto wypróbować najtańszą opcję Starter, by przekonać się, czy oprogramowanie spełnia nasze oczekiwania.

Astria AI


Potrzebujesz kilkudziesięciu, a być może nawet kilkuset grafik, które wzbogacę artykuły, posty w mediach społecznościowych lub zapewnią odpowiednią prezentację usług i produktów? Nie masz czasu na to, by samodzielnie wykonywać profesjonalne ujęcia, a baza darmowych stocków przestała Cię satysfakcjonować? Spróbuj narzędzia do tworzenia wysokiej jakości zdjęć - Astria AI.

Za pomocą tego oprogramowania stworzymy jakościowe materiały graficzne i zdjęcia, a także uzyskamy pełne wsparcie w tworzeniu reklam na własnych serwisach i w wyszukiwarce Google. Na ten moment narzędzie nie oferuje stałej współpracy na zasadzie subskrypcji - oferta obejmuje cenę za jeden model graficzny wykonany z pomocą AI, jeden materiał video, lub 8 zdjęć. Możemy być jednak pewni, że z wykorzystaniem Astria cały nasz content będzie nie tylko merytoryczny, ale także atrakcyjny wizualnie - i to bez potrzeby angażowania pracowników.

LivePerson AI


Twój dział obsługi klienta boryka się z nawałem pracy, a użytkownicy coraz głośniej narzekają na długi czas oczekiwania na swoją kolej? To jeden z największych problemów dużych biznesów e-commerce, które cechują się szeroką ofertą i każdego dnia otrzymują dziesiątki zapytań.

Wiele osób stwierdzi, że chatbot załatwi sprawę. Jeśli jednak zależy nam na błyskawicznym i kompleksowym załatwieniu sprawy, warto zainwestować w innowacyjne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji - LivePerson AI. Oprogramowanie zapewnia możliwość łatwej integracji z praktycznie wszystkimi kanałami sprzedaży internetowej, co zapewni kompleksową obsługę klienta kontaktującego się w dowolnym miejscu interakcji.

Narzędzie na podstawie danych historycznych analizuje schematy podróży klienta po naszej stronie i przewidując ich kolejny krok, automatycznie dostarczy odpowiednich treści. Algorytm więc nie tylko odpowiada na pytania klientów, ale przede wszystkim reaguje na typowe zachowania, zwiększając satysfakcję z naszych usług. Jaka jest cena narzędzia? Każdorazowo dostawca ustala ją indywidualnie po zbadaniu naszych potrzeb. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to świetne rozwiązanie dla dużych biznesów e-commerce, które doświadczają zatorów w procesie obsługi klienta.

Brand24


Dobrze prosperujący biznes e-commerce to biznes, który przede wszystkim obserwuje rynek w poszukiwaniu wszelkich informacji o ocenie marki w skali makro. Wprawni specjaliści na podstawie samych wzmianek o naszej marce będą w stanie zidentyfikować sentyment i zapewnić odpowiednie działania, które będą dążyły do poprawy identyfikacji wizualnej naszej firmy.

To spore wyzwanie, ale pomóc może narzędzie Brand24. Oprogramowanie bazujące na algorytmach sztucznej inteligencji działa w czasie rzeczywistym przetwarza język naturalny i tworzy przejrzyste raporty, które stanowią doskonałą bazę do analizy naszej pozycji w branży. Oprogramowanie analizuje treści publikowane między innymi na serwisach społecznościowych, forach, blogach, portalach informacyjnych i wielu innych mediach, gdzie może rozgorzeć dyskusja na nasz temat. Każda duża firma z branży e-commerce potrzebuje dobrej prasy do rozwoju- Brand24 dostarcza obiektywnych danych o tym, jak jesteśmy postrzegani przez klientów.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes