console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

5 przydatnych dodatków do sklepu Magento2

Karolina Obszyńska lut 26. 2021
Magento słynie z tego, że jest bardzo rozbudowaną platformą e-commerce o wielu możliwościach. Jeśli prowadzisz sklep internetowy (lub planujesz założenie nowego) oparty o tę platformę, warto dowiedzieć się, które rozszerzenia są przydatne i pomogą w rozbudowaniu możliwości Twojego sklepu.

Z jakich dodatków do sklepu Magento skorzystać?


Poniżej przedstawiamy naszą subiektywną listę ciekawych rozszerzeń do Magento2. Poznaj je i wybierz rozszerzenia do swojego sklepu internetowego.

Szybka i wygodna rejestracja przez Facebooka oraz konto Google


Rejestracja jest nieodłączoną funkcjonalnością każdego sklepu internetowego. Jak powszechnie wiadomo, użytkownicy niezbyt chętnie przechodzą przez żmudny i czasochłonny proces rejestracji. Znaną i lubianą odpowiedzią na ten problem jest logowanie za pomocą konta Facebook lub Google. Dlatego też rozszerzenia, które oferują taką możliwość to bardzo popularne dodatki sklep Magento2.

Niemal każdy z nas posiada konto na Facebook lub Google, dzięki czemu proces rejestracji może być maksymalnie uproszczony i przyśpieszony. Naszym zdaniem jest to drobny dodatek, za który na pewno wielu użytkowników, a zarazem potencjalnych klientów, będzie Ci wdzięcznych. Rekomendowanym rozszerzeniem pozwalającym wykorzystać logowanie za pomocą konta Google jest Google One Tap.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaką platformę e-commerce warto wybrać, przeczytaj nasz tekst i poznaj zalety Magento2.

Dlaczego nie warto ograniczać się do jednego procesora płatniczego?


Jeśli chcesz zadbać o to, żeby proces zakupowy był maksymalnie wygodny z perspektywy klienta, zdecydowanie musisz zastosować możliwość dokonania płatności za pomocą szybkich przelewów online. Najpopularniejsze procesory płatnicze (np. PayPal) oferują przydatne dodatki do sklepu Magento2, dzięki czemu wdrożenie szybkich przelewów online jest proste i intuicyjne.

Wiele małych sklepów Internetowych mimo to ogranicza się do jednej bramki płatności. Czy to dobrze? Z jednej strony wydaje się, że jest to wygodne i bardziej uporządkowane, patrząc z perspektywy zarządzania sklepem i finansami. Jednak z drugiej strony praktyka pokazuje, że jest to pewne ograniczenie dla potencjalnych klientów. Aktualne trendy na rynku e-commerce raczej zmierzają w stronę dawania kupującemu wyboru spośród różnych procesorów płatniczych jednocześnie (np. PayU/Przelewy24+ PayPal). Jednak nie da się ukryć, że administratorzy sklepów internetowych mają różne preferencje w tym zakresie. Tak czy inaczej, zanim zdecydujesz się na wybór jednego ulubionego dostawcy szybkich przelewów online, spróbuj rozważyć jednoczesne wdrożenie konkurencyjnych rozwiązań.


Czat na stronie zwiększa sprzedaż


Potencjalni klienci zazwyczaj korzystają z czatu, aby poznać więcej informacji na temat interesującej ich oferty, znaleźć określony produkt oraz skonsultować, na jaki wariant się zdecydować. Jeśli otrzymają szybką i fachową pomoc, będą znacznie bardziej skłonni do podjęcia pozytywnej decyzji zakupowej.

Pakowanie prezentów dodatkowym sposobem na podniesienie rentowności sklepu B2C


W sklepach nastawionych na klienta indywidualnego bardzo ciekawym sposobem na podniesienie zysków jest możliwość zaoferowania zapakowania produktu w postaci prezentu. Wśród dodatków dla Magento2 dostępne jest rozszerzenie o nazwie „GIFT WRAPPER”, które pozwala zamówić takową usługę podczas dokonywania zakupu.

Bezpieczeństwo? Security by Mageplaza


Powyżej omówiliśmy kilka ciekawych rozwiązań wpływających na sprzedaż. Jednak dbając o sklep internetowy, trzeba również pochylić się nad tematem bezpieczeństwa. Problem ten w pewnym zakresie rozwiązuje rozszerzenie Security by Megaplaza, które chroni Twój sklep przed atakami hackerów. W razie wykrytej próby włamania otrzymujesz wiadomości ostrzegawcze, narzędzie wykrywa również maile z czarnej listy oraz umożliwia konfigurację niektórych ustawień bezpieczeństwa, które bez zainstalowania tego rozszerzenia trzeba by robić od strony backendu. To tylko jedno z wielu rozwiązań, które warto zastosować w celu poprawy bezpieczeństwa. Zapewnienie bezawaryjnej pracy w sklepie internetowym to znacznie bardziej rozbudowane zagadnienie. Proste rozszerzenie jest dobrą podstawą do tego by w podstawowym zakresie zadbać o bezpieczeństwo. Na koniec, na uspokojenie zaznaczamy, że w kwestiach bezpieczeństwa Magento 2 uchodzi za bezpieczne i stabilne rozwiązaniem w porównaniu do konkurencyjnych platform e-commerce o podobnej popularności.

Dlaczego warto rozszerzyć Magento2 po wdrożeniu strony?


Po wdrożeniu strony zdecydowanie warto wdrożyć kilka podstawowych rozszerzeń, ponieważ jest to bardzo dobry sposób na budowanie przewagi konkurencyjnej. Dzięki rozszerzeniom w prosty i szybki sposób można poprawić użyteczność i bezpieczeństwo sklepu internetowego, które bezpośrednio mają wpływ na wyniki sprzedażowe.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes