console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Dlaczego obsługa klienta jest tak ważna z punktu widzenia biznesu?

admin lip 02. 2018
obsługa klienta
Obsługa klienta jest — w dzisiejszych czasach — kluczowym czynnikiem sukcesu w budowaniu marki oraz przewagi konkurencyjnej. Dowiedz się, dlaczego, dbając o swoich klientów, jednocześnie dbasz o pozycję swojego biznesu na rynku. Niezależnie od branży, w jakiej działasz.

Buduj przewagę konkurencyjną za pomocą obsługi klienta


Słyszałeś o strategii biznesowej, którą można wdrożyć w każdym momencie, bez względu na czynniki zewnętrze i która prowadzi do wyróżnienia się na tle konkurencji? Choć może ciężko Ci będzie w to uwierzyć, jest nią właśnie obsługa klienta. W czasach ogromnej konkurencji i masowości, gdy wielu przedsiębiorców prowadzi swoje firmy tylko po to, by się na nich dorobić, a każdego kupującego traktuje, jak kolejny wiersz w arkuszu kalkulacyjnym, odpowiednie podejście do klienta może okazać się często najlepszym wyróżnikiem.

Zdobądź serca klientów, zostaw konkurencję w tyle


Skupiając się na tym, by klient korzystający z Twoich produktów lub usług poczuł się wyjątkowo potraktowany przez Twoją markę, możesz w krótkim czasie — i w zasadzie bez poświęcania nakładów finansowych — zdobyć rzeszę lojalnych odbiorców, którzy nie tylko będą do Ciebie regularnie wracać, ale również polecać Cię dalej. Dla osiągnięcia najlepszego z możliwych efektów, powinieneś zadbać o ten aspekt w każdym możliwym punkcie styku z marką — niezależnie od tego, czy działasz offline, online, czy też łączysz oba te światy w swoim modelu biznesowym. To oznacza, że zarówno obsługa w sklepach stacjonarnych, obsługa w sklepie internetowym, konsultanci telefoniczni, mailowi i na czacie, administratorzy, moderatorzy, redaktorzy i reklamodawcy w mediach społecznościowych, osoby odpowiedzialne za prowadzenie bloga firmowego, copywriterzy, graficy, opakowania, dostawa, maile transakcyjne, sam e–sklep, sam sklep stacjonarny i wszystko inne, co stanowi punkt łączący Twoją markę z konsumentem, powinno być na najwyższym poziomie, by wspierać wizerunek firmy, a przy tym sprawiać, że odbiorca poczuje się maksymalnie dopieszczony. Wszystkie te elementy mają wpływ na postrzeganie marki i — choć nie zawsze bezpośrednio — łączą się z obsługą klienta. Pozytywny PR, niewymuszony marketing szeptany, opierający się o niezamówione polecenia i rekomendacje, na które sobie zapracowałeś, poczucie wyjątkowego traktowania i emocje, jakie temu wszystkiemu towarzyszą, pozwalają tworzyć silne marki o stabilnej pozycji rynkowej, za które klienci są w stanie często zapłacić więcej, nawet dla samych tych doświadczeń.

Synergia działań i narzędzi kluczem do sukcesu


Bycie miłym i serdecznym dla klientów, dbanie o to, by w każdym punkcie styku z marką czuli się wyjątkowo i indywidualnie potraktowani, to doskonały sposób na zyskanie przewagi rynkowej. Działa jednak tylko wtedy, gdy we wszystkie kanały komunikacji prowadzone są spójnie. Ujednolicenie działań, narzędzi i podejścia potrafi doprowadzić do efektu synergii, który pozwala w efekcie zyskiwać o wiele większe zwroty z inwestycji niż nakłady, jakie się poniosło. Mało tego, lojalni klienci zdobywani w ten sposób są w "utrzymaniu" o wiele tańsi niż ci, których pozyskasz za pomocą agresywnych reklam. W dodatku, każdy kolejny odbiorca, którego przywiodą za sobą Ci zadowoleni, staje się Twoim kolejnym klientem, mimo, że w jego pozyskanie nie włożyłeś ani grosza. To doskonały dowód na to, że obsługa klienta jest nie tylko ważna z punktu widzenia biznesu, ale wręcz najważniejsza.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes