console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Jak zbudować dobre relacje ze swoim Partnerem biznesowym?  

Karolina Obszyńska lis 01. 2021
Co łączy kobiecą markę kosmetyczną Kontigo i Fast White Cat? Funkcjonalny i nowoczesny sklep internetowy! Przeczytaj, jak udało nam się połączyć świat technologii i branżę beauty, zaprzyjaźnić się i w efekcie - dzięki wdrożeniu nowej strony - poprawić kontakt marki Kontigo z klientkami.


Dobre relacje z Partnerem to klucz do efektywnej współpracy

Na samym początku każdej współpracy najważniejsze jest przyporządkowanie ról w zespole i określenie zakresu odpowiedzialności. Wspólnym priorytetem Kontigo oraz Fast White Cat było zbudowanie zespołu i osiągnięcie jednego celu – stworzenia sklepu Kontigo. Proces ten nie był łatwy. Polegał na wzajemnym uczeniu się nowych rozwiązań oraz na poznawaniu się – również na poziomie partnerskim. Każdy zespół tworzą ludzie i otwarta komunikacja jest najważniejsza w jakiejkolwiek współpracy.

Jakie działania wpłynęły na poprawę relacji i uporządkowanie trybu pracy obu zespołów?

1) Rezygnacja z komunikacji mailowej i telefonicznej – dotychczas zgłaszanie błędów i zlecanie tasków odbywało się telefonicznie, a większe problemy opisywano w mailach. Brakowało w tym schemacie możliwości nadawania priorytetów konkretnym zadaniom - wszystko było na już i maksymalnie ważne. Teraz, każda wdrażana funkcjonalność jest raportowana przez developerów na tablicy w programie Jira. Dzięki temu zespół Kontigo ma natychmiastowy wgląd (w jednym miejscu), do harmonogramu prac oraz może na bieżąco zadawać pytania do wprowadzanych funkcjonalności.

2) Spisanie team kontraktu – dokumentu, który opiera się na wzajemnych upoważnieniach i odpowiedzialności w zakresie pracy obu zespołów. Każdy z teamów ma swoje zadania przypisane do danej osoby.

3) Tworzenie user story na podstawie przygotowanych wcześniej szablonów - dzięki temu zespół Kontigo bardzo dokładnie opisuje swoje wyobrażenia, co do funkcjonalności, które należy wprowadzić w sklepie. Pomaga to teamowi Fast White Cat  przygotować sklep internetowy w 100% dopasowany do oczekiwań Partnera.

4) Organizowanie cotygodniowych spotkań zespołów – omawiane są na nich aktualne projekty oraz wprowadzane zmiany czy poprawki. 

5) Środa - dzień… wydania  – środek tygodnia to najlepszy czas na wydanie aktualizacji, ponieważ zarówno zespołowi Kontigo, jak i Fast White Cat, pozostają jeszcze dwa dni do wprowadzenia ewentualnych poprawek. Nie zawsze jednak należy sztywno trzymać się ustalonych terminów. Jeśli Partner w danym dniu nie chce ryzykować stabilnością strony nawet przez kilka minut, to warto przerzucić wydanie na inny termin.  

Dlaczego Kontigo zdecydowało się na nowy sklep oparty o Magento 2?

- W centrum świata Kontigo jest kobieta. Potrzebowaliśmy więc takich funkcjonalności i zmian, aby pozwoliły nam traktować klientkę w sposób wyjątkowy i indywidualny. Wiedzieliśmy, że zmiana silnika sklepu jest nieunikniona. Na podstawie wcześniej wypracowanej współpracy z Fast White Cat zdecydowaliśmy, że to oni pomogą nam w przeniesieniu sklepu Kontigo na Magento 2. – mówi Patrycja Jaworska, Kierownik ds. E-commerce, Kontigo.

Jakie czynniki wpłynęły na podjęcie decyzji przez Kontigo przejścia na Magento 2?

1. Zakończenie oficjalnego wsparcia Adobe dla Magento 1. 

  1. Odnotowanie dużego wzrostu sprzedaży online, co wymagało lepszej skalowalności biznesu.

  2. Posiadanie dużo większej i silniejszej konkurencji, która pojawiła się w ostatnim czasie na rynku beauty.

  3. Zwiększenie wygody klientów w sklepie internetowym i chęć zbudowania z nimi trwałych relacji.

    - Proces wdrożenia Magento 2 do sklepu Kontigo zaczęliśmy od dokładnej analizy ich biznesu. W przypadku naszego Partnera kluczowe okazało się kilka funkcjonalności, które wpłynęły na wdrożenie wersji Commerce. – Elżbieta Pawełek-Lubera, Project Manager z Fast White Cat. 


Magento 2 w wersji Commerce wyróżniają funkcjonalności, które sprawdzą się głównie wśród dużych graczy e-commerce. Mowa tutaj o dwóch najbardziej przydatnych elementach służących do komunikacji z klientami:

Page builder

Jest to rozbudowany i stosunkowo łatwy w obsłudze CMS. Jak sama nazwa wskazuje - narzędzie służy do budowania stron, ale nie tylko… Na bazie page buildera zespół Fast White Cat przygotował również autorskie rozwiązanie, które pozwala zespołowi Kontigo budować strony z uwzględnieniem kolorów i wyglądu poszczególnych marek. Teraz Partnerzy nie muszą czekać na wprowadzenie przez programistów nowego wydania, czy strony marki - za pomocą dostępnych bloczków są w stanie sami to zbudować i zmieniać.

Ponadto na podstawie Page Buildera powstał również autorski moduł ankiet. Dzięki temu zespół Kontigo może samodzielnie budować ankiety. Jak działa to w praktyce? Z poziomu panelu admina wpisuje się pytanie i możliwe odpowiedzi. Już zbudowaną ankietę umieszcza się w sklepie, albo można wysłać ją warunkowo mailem, biorąc pod uwagę status zamówienia klienta, np. zamówienie zostało wysłane i po 2,3 dniach - klient otrzymuje mailowo ankietę satysfakcji.

Content Staging 

Polega na zaplanowaniu wyglądu sklepu z wyprzedzeniem. Kontigo jest w stanie zaplanować o wiele wcześniej swoje promocje, czy zmienić wygląd strony głównej. Bloki dynamiczne i widgety umożliwiają również warunkową zmianę strony do danych segmentów klientów.

Przykład: 

Sklep posiada segment klientów VIP, czyli osób, które najczęściej robią zakupy w sklepie, a ich koszyk ma wartość zwykle powyżej standardowej kwoty. Za pomocą content stagingu nasi Partnerzy są w stanie samodzielnie dodać na stronę informację o specjalnej promocji dla vipów i to będzie widoczne tylko dla wybranych osób.


Podsumowanie


Nowa wersja sklepu internetowego Kontigo jest efektem dobrej współpracy obu zespołów. Dzięki doświadczonym pracownikom oraz pomysłowym liderom praca nad projektem była bardzo płynna i można powiedzieć - bezproblemowa.  - Kompetencje, zaangażowanie i wspólne zaufanie spowodowały, że nawet gdy w trakcie pojawiły się drobne, zewnętrzne przeszkody (a zawsze się takie pojawiają) wspólnie byliśmy w stanie je pokonać. Usprawniona, nowoczesna platforma w pełni spełnia nasze oczekiwania. Liczymy na to, że nasz nowy e-sklep docenią również nasze Klientki, co zaowocuje zwiększeniem świadomości marki na rynku ecommerce – dodała Patrycja Jaworska, Kierownik ds. E-commerce, Kontigo.

Case study z wdrożenia nowego sklepu Kontigo znajdziesz tutaj.

 

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes