console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Trendy w branży odzieżowej  w których miesiącach sklepy zarabiają najwięcej?

admin lis 16. 2018
trendy w modzie
Końcówka roku o zawsze dobry moment na przeanalizowanie swojego biznesu, a także określenie planów i strategii na kolejny rok. To także odpowiedni moment na sprawdzenie rynkowych trendów i rokowań. Nie musisz takich badań przeprowadzać samodzielnie. Pozwól na to specjalistom, którzy ochoczo publikują swoje wyniki i pokazują w którym kierunku zmierzają poszczególne branże.


Dlaczego warto śledzić trendy w branży odzieżowej?


Sezonowość obecna jest w niemal każdej branży. W branży odzieżowej jest ona jednak dość specyficzna. W końcu odzież kupowana jest przez cały rok. Czy jednak przez cały rok sprzedaż utrzymuje się na tym samym poziomie?

Warto podkreślić dlaczego regularne śledzenie trendów jest ważne dla Twojego biznesu:

  1. Sezonowość vs marketing


Strategia marketingowa powinna być ustalana zgodnie z popytem odpowiadającym poszczególnym okresom w roku. Inaczej rozłoży się on w zależności od sezonów letniego czy zimowego, a inaczej z okazji świąt kalendarzowych lub okolicznościowych.

 

  1. Sezonowość vs sprzedaż


KPI i budżety także powinny być rozkładane z uwzględnieniem charakterystyki rynku względem sezonowości. Dzięki znajomości trendów będziesz w stanie przynajmniej w przybliżeniu oszacować zyski i zaplanować wydatki.

 

  1. Sezonowość vs SEO


Prowadzenie działań SEO jest niezwykle istotne dla każdego biznesu. Widoczność w sieci stanowi dziś jedną z podstaw skutecznej sprzedaży, bo to właśnie dzięki widoczności w Wyszukiwarce, nasz potencjalny Klient może trafić na naszą stronę czy zapoznać się z dostępnym asortymentem lub usługami. Dlatego też, strategia SEO powinna uwzględniać sezonowość poszczególnych fraz kluczowych, dzięki czemu możliwe będzie kierowanie działań w sposób pozwalający na utrzymywanie stałej widoczności Twojego serwisu.

 

Trendy w branży odzieżowej


 

Oprócz wnikliwej analizy własnego biznesu, możesz z łatwością podglądać trendy również u konkurencji. Na ich podstawie z łatwości wyciągniesz średnie i wnioski oraz ułatwisz sobie zadanie ustalenia trafnej strategii. Sprzedaż w poszczególnych branżach można obserwować choćby na giełdzie (choć dostępne będą tylko spółki, które na giełdę weszły) lub subskrybować branżowe artykuły, śledzić dane GUS czy e-commerce.

 

Zgodnie z publikowanymi w różnych źródłach raportami, można zaobserwować kilka cyklicznie powtarzających się zjawisk. Jednym z nich jest niezaprzeczalnie fakt, że temperatura powietrza wpływa na Twoją sprzedaż. To nie żart. Marki odzieżowe odnotowują najwyższe wyniki w sezonach jesienno-zimowych. Nie dlatego, że tej odzieży sprzedaje się więcej, ale dlatego, że w relacji do odzieży wiosenno-letniej jest ona z reguły droższa. Jednocześnie, w sezonach letnich przychody ze sprzedaży są niższe.

 

Ważne jest także, aby nie dopuścić się falstartu i nie wypuszczać nowych kolekcji zbyt wcześnie. Oznacza to, że poza trendami, warto także śledzić prognozę pogody. Ogłoszenie nowej kolekcji wiosennej w lutym, gdy zima nie odpuszcza, a temperatury sięgają mocno poniżej 0’C, może okazać się nietrafionym posunięciem, które zamiast zysków, zafunduje nam straty.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes