console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

5 ważnych zasad w projektowaniu grafik Google Adwords

admin sty 14. 2017
5 ważnych zasad w projektowaniu grafik Google Adwords

projektowanie grafik Google Adwords


1. Logo


Logo jest podstawą każdego brandu i każdej grafiki reklamowej. Warto pamiętać, że reklamujemy konkretną markę, w tym przypadku sklep internetowy Via Della Spiga, w związku z czym logo powinno być dobrze widoczne i kontrastujące z tłem. Umiejscowienie też jest istotnym elementem – logo powinno znajdować się przy górnej lub dolnej krawędzi grafiki w przypadku pionowych wymiarów. W przypadku wymiarów poziomych – z lewej lub prawej krawędzi.


2. PrzekazTreść reklamy Adwords powinna być czytelna. Przy wyborze fontu pomijamy te kroje, które są nieczytelne, na przykład przypominające pismo odręczne. Jeśli identyfikacja wizualna brandu na to pozwoli – najlepiej użyć bezszeryfowego kroju. Wielkość tekstu nie powinna być mniejsza niż 10 pkt.


3. CTA


Call to action to graficzny przycisk, który pełni rolę drogowskazu i komunikuje odbiorcy co ma zrobić z naszym przekazem. W przypadku sklepów internetowych są to takie komunikaty jak: zobacz, kup teraz, sprawdź. CTA musi mieć odpowiednią wielkość – taką żeby odbiorca na pewno przycisku nie przeoczył. Kolor jest równie ważny, dobrze jest kiedy CTA wyróżnia się kolorem jednak powinien on również pasować do kreacji. Kolor treści CTA musi kontrastować z kolorem przycisku.


4. Zdjęcie


W kampanii sklepu Via Della Spiga, celem było promowanie projektanta więc postawiliśmy na użycie jednego konkretnego zdjęcia produktu w przypadku pionowych banerów lub dwóch produktów w przypadku banerów poziomych. Produkt jako grafika główna powinien być w centrum uwagi i umiejscowiony w taki sposób, aby był wizualnie miły dla oka potencjalnego odbiorcy.


5. Ramka


Obramowanie jest kluczowe w przypadku użycia białego tła na grafikach. Dodając ramkę zapobiegniemy zlewaniu się grafiki w tło strony, na której wyświetla się ona odbiorcy. Ramka powinna kolorystycznie pasować do kreacji. W przypadku kampanii sklepu Via Della Spiga, została użyta czarna ramka o szerokości jednego piksela.


    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes