console.warn && console.warn("[GTM4WP] Google Tag Manager container code placement set to OFF !!!"); console.warn && console.warn("[GTM4WP] Data layer codes are active but GTM container must be loaded using custom coding !!!");

info@fastwhitecat.com

Blog Fast White Cat

Najważniejsze powody, dla których warto przejść z Magento 1x na Magento 2.x

admin lip 10. 2018
update
Właściciele sklepów internetowych, którzy decydowali się na platformę Magento przed 2014 rokiem, stoją dziś przed dużym dylematem. Dotyczy on zmiany wersji oprogramowania z 1.x na 2.x.Co oznacza update? Czy będzie korzystny? Czy wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów migracji?

Stanie w miejscu jest porównywalne do cofania się – Magento 1.x vs. Magento 2.x


Nie pozostaje tajemnicą fakt, że technologie stale się rozwijają. Nie raz nie zdążymy nacieszyć się najnowszą wersją oprogramowania w naszym nowiutkim smartfonie, gdy pojawia się jego aktualizacja lub zupełnie nowy model urządzenia. Oczywiście zachowanie równowagi wymaga od nas także zachowanie umiaru i rozwagę w podejmowaniu wyborów. Ten aspekt dotyczy tak samo najnowszych urządzeń mobilnych, motoryzacji czy sprzętów AGD, jak też platform biznesowych, w tym platform e-commerce.

Właściciele sklepów internetowych, którzy budowali je przed 2014 rokiem, gdy światło dziennie po raz pierwszy ujrzała wersja 2 platformy Magento, stoją dziś przed nie małym dylematem. Migrować na wyższą wersję Magento, czy pozostać przy wersjach 1.x?

Odpowiedź, choć powinna być oczywista, wcale taką nie jest. Platforma Magento w wersjach 1.x zaskarbiła sobie sympatię nie tylko deweloperów, ale także użytkowników. Stabilne oprogramowanie, elastyczne i dogodne w customizacji. Czego chcieć więcej? Jednak, ponieważ dążymy do stałych postępów w rozwoju, tak też twórcy platformy do tego dążą. Od czasu pierwszej publikacji wersji Magento 2, nastąpił znaczący postęp w eliminowaniu błędów i niedoskonałości związanych ze znacznym updatem platformy. Tym samym, wszystkie działania twórców platformy skierowane są właśnie na rozwój kolejnych iteracji wersji 2. Oznacza to, że wersje 1.x przestaną być wpierane przez support Magento, a nastąpi to już w tym roku.

Na szczęście, poza podstawowym ryzykiem związanym z każdą migracją, nie ma ryzyka poniesienia wysokich kosztów przez obecnych posiadaczy platform na wersji 1.x. Migracja powinna zostać przeprowadzona przez profesjonalnego developera, aby zminimalizować ryzyko utraty danych, jednak ta inwestycja powinna stanowić jedyny koszt migracji.

Różnice pomiędzy Magento 1.x a Magento 2.x


Chcąc zestawić najważniejsze różnice pomiędzy wersjami Magento 1.x i Magento 2.x możemy wyróżnić:

  • Wymagany czas na realizację projektu: Magento 1.x 5-12 miesięcy, Magento 2.x 4-8 miesięcy

  • Pre-processor dla font-endu: Magento 1.x nie, Magento 2.x tak – LESS

  • Wsparcie dla HTML5/CSS3: Magento 1.x nie, Magento 2.x tak

  • Płatności: Magento 1.x licencja, Magento 2.x % od obrotów

  • Responsywność panelu administracyjnego: Magento 1.x nie, Magento 2.x tak

  • API: Magento 1.x w ramach rozwoju, Magento 2.x domyślnie

  • JS: Magento 1.x prototypowa, Magento 2.x jQuery

  • PHP: Magento 1.x do 5.5, Magento 2.x od 5.6


Zapewne chcąc porównać wszystkie funkcjonalności lista bardzo by się wydłużyła. Jednak porównując choćby najważniejsze aspekty można zauważyć, że wersja Magento 2.x zdecydowanie przegania dotychczasowe iteracje Magento 1.

    Sprawdź, jak możemy usprawnić Twój biznes